BREMEN, GERMANY - APRIL 24: Niko Kovac head coach of Munich gives an interview prior the DFB Cup semi final match between Werder Bremen and FC Bayern Muenchen at Weserstadion on April 24, 2019 in Bremen, Germany. (Photo by Martin Rose/Bongarts/Getty Images)
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

ZA TITULU PROTIV LEIPZIGA

• Sportske Novosti

• 24.04.2019. u 22:40

• Niko Kovač je u Bremenu tražio svoje treće uzastopno finale njemačkoga Kupa i u tome je, uz manje poteškoće, uspio. U polufinalu Bayern je svladao Werder 3:2 nakon dramatičnoga drugog poluvremena.

Lewandowski je doveo goste u vodstvo pogotkom u 36. minuti, da bi na 2:0 povisio Thomas Muller u 63. minuti. Činilo da se Bavarci kontroliraju susret, no domaći su u samo dvije minute uspjeli izjednačiti. Prvo je Osako zatresao mrežu u 74., a minutu kasnije pogodak zabija Milot Rashica. Pobjedu je ipak donio Robert Lewandowski svojim drugim pogotkom, i to iz jedanaesterca, u 80. minuti.

Od 13. travnja 1988. kada ih je u polufinalu porazio Eintracht Werder nije izgubio domaći dvoboj u Kupu Njemačke. U međuvremenu su odigrali 37 utakmica i svaki puta su prošli dalje. Taj je impozantan rekord srušio Bayern.

Bavarci su osvojili 18 trofeja u 22 finala u kojem su igrali. Werder je pak šest puta dizao ovaj pokal, a četiri put su ostali prekratki u završnoj utakmici.

Niko Kovač je pravi majstor utakmica u kojima nema popravnog, još od dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. hrvatski trener pokazao je da se zna nositi s pritiskom. Tada su Vatreni izbacili u dvije utakmice Island, potom je Eintracht ostavio u ligi preko Nürnberga također u dodatnim kvalifikacijama, a Kup Njemačke može se s pravom nazvati njegovim privatnim natjecanjem.

BREMEN, GERMANY - APRIL 24: Niko Kovac head coach of Munich poses for a selfie with a fan prior to the DFB Cup semi final match between Werder Bremen and FC Bayern Muenchen at Weserstadion on April 24, 2019 in Bremen, Germany. (Photo by Martin Rose/Bongarts/Getty Images)

RB Leipzig prvi u finale

RB Leipzig prvi je finalist Njemačkoga kupa nakon što je kao gost u polufinalu svladao drugoligaša Hamburger SV rezultatom 3:1. Poulsen je u 12. minuti donio prednost prvoligašu, ali domaći u 24. minuti golom Jatte uspijevaju izjednačiti.

Soccer Football - DFB Cup - Semi Final - Hamburger SV v RB Leipzig - Volksparkstadion, Hamburg, Germany - April 23, 2019 RB Leipzig's Emil Forsberg celebrates scoring their third goal with team mates REUTERS/Kai Pfaffenbach DFB regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video
    REUTERS/Kai Pfaffenbach

Janjičić je u 53. minuti postigao autogol, a sve nade HSV-a u izjednačenje uništio je u 72. minuti Forsberg, koji je postavio konačnih 1:3 i potvrdio finale za Leipzig.