REUTERS
VELIKI USPJEH

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 19. travanj 2018. 00:42

Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta koje s trenerske klupe vodi Niko Kovač izborili su plasman u finale DFB Pokala.

Na Veltins-Areni u Gelsenkirchenu Eintracht je pobijedio Schalke s 1:0 golom Srbina Luke Jovića iz 75. minute na asistenciju Jonathana de Guzmana. Nakon ubacivanja iz kornera Jović je atraktivno petom, leđima okrenuo od vrata pronašao put do mreže.

Svega šest minuta nakon postignutog gola Eintracht je ostao bez pocrvenjelog Gelsona Fernandesa. Iako brojčano inferiorn Eintracht je uspio izdržati i izborio je finale u kojem će 19. svibnja igrati protiv Bayerna, inače novog Kovačevog kluba.

Kovač je i lani s Eintrachtom igrao i izgubio finale kupa od Borussie Dortmund (1-2), a ove godine će im protivnik biti Bayern koji je u utorak s 6-2 slavio kod Bayera.

Marko Pjaca je igrao za Schalke do 52. minute, dok je Ante Rebić kod gostiju i dalje izvan sastava zbog ozljede.

GELSENKIRCHEN, GERMANY - APRIL 18:  Niko Kovac (R), head coach of Frankfurt looks on during the Bundesliga match between FC Schalke 04 and Eintracht Frankfurt at Veltins-Arena on April 18, 2018 in Gelsenkirchen, Germany.  (Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images)