REUTERS/Philippe Wojazer
29. KOLO

Piše: HinaObjavljeno: 18. ožujak 2019. 00:24

U derbiju 29. kola nogometnog prvenstva Francuske Paris Saint-Germain je u nedjelju na Parku prinčeva protiv Marseillea slavio sa 3-1. Dvostruki strijelac za PSG bio je Angel Di Maria (55, 66), a jedan pogodak dodao je Kylian Mbappé (45+2), koji u sudačkoj nadoknadi (90+4) nije iskoristio penal. Jedini pogodak za goste zabio je Valère Germain (46).

Hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret za Marseille, koji je u 62. minuti ostao s igračem manje jer je vratar Steve Mandanda dobio crveni karton.

Bordeaux je poveo golom Francoisa Kamana u 59. minuti i imao je pobjedu u rukama sve do sudačke nadoknade, kada je izjednačenje Rennesu donio M'Baye Niang (90+2). Toma Bašić, koji je odigrao cijeli susret za Bordeaux, u 20. minuti je odlično uposlio Françoisa Kamana, čiji je pokušaj glavom bio za malo neprecizan. U 71. Bašić je pokušao iz daljine, ali je vratar gostiju bio na mjestu.

REZULTATI:

PSG - Marseille 3-1 (Mbappé 45+2, Di Maria 55, 66/ Germain 46)

Lyon - Montpellier 3-2 (Terrier 11, M. Dembélé 58, Aouar 86/ Mollet 36, Camara 90+1)

Reims - Nantes 1-0 (Oudin 59)

Bordeaux - Rennes 1-1 (Kamano 59/ Niang 90+2)

24. travanj 2024 07:08