Nicolo Zangirolami/Voice2Media / Voice2Media
OLIMPIJCI BEZ GREŠKE

ODLIČAN START HRVATSKIH LOVACA NA MEDALJE Snježana Pejčić se zagrijava, Martin u četvrtfinalu

Piše: HinaObjavljeno: 06. kolovoz 2016. 16:48

Hrvatska streljačica Snježana Pejčić zauzela je sedmo mjesto u disciplini zračna puška 10 metara na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Pejčić, koja je prije osam godina u Pekingu u ovoj disciplini osvojila brončano odličje, plasirala se u finale kao sedmoplasirana u kvalifikacijama, a taj doseg nije uspjela popraviti u završnici.

Tridesetčetverogodišnja Riječanka odlično je započela finalni nastup, nakon prva tri metka bila je u vodstvu s rezultatom 31.3, ali potom je uslijedio prvi lošiji hitac od 9.5 koji ju je spustio na sedmu poziciju. Ipak, nekoliko dobrih pogodaka Pejčić se vratila na šesto mjesto, te je imala 0.5 kruga prednosti u odnosu na Iranku Elaheh Ahmadi uoči eliminacijskog hica za ulazak među šest najboljih. Nažalost, tada je Pejčić pogodila samo 9.9, dok je Ahmadi bila odlična sa 10.7 i tako izbacila našu predstavnicu iz daljnjeg natjecanja.

Prvu zlatnu medalju u Riju osvojila je 19-godišnja Amerikanka Virginia Thrasher koja je u finalu pogodila odličnih 208.0 krugova, do srebra je stigla Kineskinja Li Du, inače olimpijska pobjednica u ovoj disciplini iz Atene 2004., a koja je bila najbolja u kvalifikacijama, ona je u finalu imala 207.0 pogodaka, dok je broncu osvojila braniteljica naslova iz Londona otprije četiri godine, još jedna Kineskinja Siling Yi sa 185.4.

Druga hrvatska predstavnica Valentina Gustin je sa 413.9 pogodaka zauzela 23. mjesto u konkurenciji 51 streljačice.

Pejčić, koja je prije osam godina u Pekingu u ovoj disciplini osvojila brončano odličje, zauzela je sedmo mjesto u kvalifikacijama sa 416.0 bodova, 0.2 više od devete Ukrajinke Natalije Kaliniš, najbolje koja se nije uspjela plasirati u finale.

Najbolja u kvalifikacijama bila je Kineskinja Li Du koja je sa 420.7 pogodaka postavila novi olimpijski rekord, a u finale, koje je na programu od 15.30 sati, još su ušle Njemica Barbara Engleder (420.3), Iranka Elaheh Ahmadi (417.8), Ruskinja Darija Vdovina (417.4), Amerikanke Sarah Scherer (416.8) i Virginia Thrasher (416.3), te Kineskinja Siling Yi (415.9).

---------------------------------------------------------------------------------

Martin u četvrtfinalu samaca

Hrvatski veslač Damir Martin rutinski se plasirao u četvrtfinale samaca na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru zauzevši drugo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj skupini.

Dvostruki europski prvak u samcu Martin vodio je u prvoj polovici utrke, no potom ga je pretekao Norvežanin Nils Jakob Hoff koji je na kraju ciljem prošao sa 5.61 sekundom prednosti ispred 28-godišnjeg Vukovarca.

Zagreb, 030516.
Jezero Jarun.
Braca Valent i Martin Sinkovic te Damir Martin odradili su veslacki trening uoci odlaska na Europsko prvenstvo.
Na fotografiji: Damir Martin.
Ranko Suvar / CROPIX
Damir Martin

No, kako su izravni prolazak u četvrtfinale uspjela izboriti po trojica prvoplasiranih iz svake skupine, Martin nije imao razloga forsirati jer je imao gotovo 15 sekundi prednosti u odnosu na četvrtoplasiranog Tunižanina Mohameda Taieba.

Četvrtfinalne utrke samaca na programu su u utorak.

U subotu će svoj prvi nastup imati i druga hrvatska veslačka posada u Riju, braća Valent i Martin Sinković u dvojcu na pariće. Njihova utrka na programu je od 16.50 sati.