PARAOLIMPIJSKE IGRE

SVAKA ČAST NA BORBENOSTI Hrvatska nada u četvrtfinalu: 'Ovo je velika stvar'

Piše: HinaObjavljeno: 11. rujan 2016. 00:56

Hrvatska stolnotenisačica Anđela Mužinić plasirala se u četvrtfinale paraolimpijskih igara u Rio de Janeiru, dok su Helena Dretar Karić i Mirjana Lučić završile nastup u pojedinačnoj konkurenciji.

Mužinić je u dvoboju osmine finala kategorije 3 u kojoj nastupaju igračice u kolicima, pobijedila Turkinju Hatice Duman 3-1 (11-4, 11-7, 4-11, 13-11).

Mladu 23-godišnju Splićanku u četvrtfinalu očekuje Šveđanka Anna-Carin Ahlquist koja je u osmini finala bila slobodan.

Nažalost, druga naša predstavnica u toj kategoriji, Helena Dretar Karić poražena je u osmini finala od Britanke Sare Head 0-3 (8-11, 8-11, 6-11). Dretar Karić je plasman u osminu finala izborila nakon što je u susretu posljednjeg kola skupine C u izravnom dvoboju za prolaz pobijedila Tajlanđanku Dararat Asayut 3-0 (11-9, 11-9, 11-6).

Od daljnjeg nastupa na paraolimpijskim igrama oprostila se i Mirjana Lučić. U susretu posljednjeg, trećeg kola skupine A kategorije 10 izgubila je od Brazilke Brune Costa Alexandre 0-3 (8-11, 4-11, 3-11) osvojivši treće mjesto u skupini.

"Velika je stvar što su se cure plasirale na ovako veliko natjecanje. Pogotovo ovdje u Brazil, gdje u dvorani doživljavamo nogometnu atmosferu. Zadovoljna sam rezultatima koje su cure ostvarile, tri od četiri su prošle dalje, Sandra Paović je stigla do polufinala, a Anđela Mužinić se plasirala u četvrtfinale. Mirjana Lučić je također bila blizu prolaza skupine i zasluženo je nastupila u Riju," kazala je trenerica reprezentacije Mirela Šikoronja.

26. travanj 2024 19:13