Kirby Lee-USA TODAY Sports
PLANET HRVATSKA

MLADI HRVATSKI CENTAR ODIGRAO KLJUČNU ROLU I PREDVODIO CLIPPERSE DO POBJEDE Dario Šarić solidan u porazu Minnesote, blijeda partija Marija Hezonje

Piše: HinaObjavljeno: 11. travanj 2019. 11:34

LA Clippers su pobjedom nad Utah Jazzom u zadnjoj utakmici regularnog dijela sezone osigurali nastup u doigravanju, a hrvatski košarkaš Ivica Zubac je tome pridonio s double-doubleom, u 30 minuta na terenu zabio je 22 koša (šut iz igre 10/13) i upisao 11 skokova, dvije asistencije i tri bloka.

LA Clippers (48-34) su nakon produžetka sa 143-137 svladali Utah Jazz što im je donijelo osmo mjesto u Zapadnoj konferenciji i okršaj s braniteljima naslova Golden State Warriorsima u prvom krugu doigravanja. Utah Jazz je (50-32) peti na Zapadu i njega u prvom krugu doigravanja čekaju Houston Rockets.

Montrezl Harrell je bio najbolji pojedinac Clippersa sa 24 koša, Utah je predvodio rookie Grayson Allen sa 40 koševa.

Minnesota Timberwolves su regularni dio sezone završili s porazom, bolji od njih su sa 99-95 bili Denver Nuggets kojima je pobjedu osigurao Jamal Murray s tricom 31.5 sekundu prije kraja.
Dario Šarić je odigrao solidno u porazu svoje momčadi, u 29 minuta na terenu zabio je 11 koševa (šut iz igre 4/13, trice 0/5) uz sedam skokova i tri asistencije.

Ova je pobjeda Denveru (54-28) donijela drugo mjesto u Zapadnoj konferenciji i u prvom krugu doigravanja igrat će protiv San Antonio Spursa. Najbolji u redovima Nuggetsa bio je Nikola Jokić sa 29 ubačaja i skokova, dok je kod Minnesote najbolji bio Andrew Wiggins sa 25 poena.

New York Knicks su u zadnjoj utakmici regularnog dijela sezone poraženi, sa 115-89 su ih porazili gostujući Detroit Pistonsi (41-41) kojima je ova pobjeda donijela plasman u doigravanje.

Luke Kennard je sa 27 koševa bio najbolji strijelac Detroit Pistonsa, dok je kod Knicksa najbolji bio John Jenkins sa 16 koševa. Mario Hezonja je odigrao 21 minutu za New York, bez pogodaka. ali je upisao tri skoka, četiri asistencije i tri ukradene lopte.

Detroit, koji je osma momčad Istoka, u prvom kolu doigravanja igrat će protiv vodećih Milwaukee Bucksa.

Indiana Pacers su sa 135-134 nadigrali Atlanta Hawkse, a Bojna Bogdanović nije ulazio u igru. Indiana (48-34), koja je će kao petoplasirana momčad Istoka u prvom krugu doigravanja igrati protiv četveroplasiranih Boston Celticsa (49-33).

NBA, rezultati:

Atlanta Hawks - Indiana Pacers 134-135

(Bojan Bogdanović nije ulazio u igru za Indianu)

Brooklyn Nets - Miami Heat 113-94

Charlotte Hornets - Orlando Magic 114-122

New York Knicks - Detroit Pistons 89-115

(Mario Hezonja je odigrao 21 minutu za New York, bez pogodaka i upisao je tri askoka, četiri asistencije i tri ukradene lopte)

Philadelphia 76ers - Chicago Bulls 125-109

Memphis Grizzlies - Golden State Warriors 132-117

Milwaukee Bucks - Oklahoma City Thunder 116-127

San Antonio Spurs - Dallas Mavericks 105-94

Denver Nuggets - Minnesota Timberwolves 99-95

(Dario Šarić je odigrao 29 minuta za Minnesotu, zabio je 11 koševa i upisao sedam skokova i tri asistencije)

LA Clippers - Utah Jazz 143-137 (produžeci)

(Ivica Zubac je odigrao 30 minuta za LA Clipperse, zabio je 22 koša i upisao 11 skokova, dvije asistencije i tri bloka)

Portland Trail Blazers - Sacramento Kings 136-131

26. travanj 2024 18:55