MADRID, SPAIN - JANUARY 19: Luka Modric of Real Madrid celebrates after scoring his sides second goal during the La Liga match between Real Madrid CF and Sevilla FC at Estadio Santiago Bernabeu on January 19, 2019 in Madrid, Spain. (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

MODRIĆ JE PROTIV SEVILLE NAPRAVIO NEŠTO ŠTO NIJE NIKAD U SVOJOJ INOZEMNOJ KARIJERI Španjolske naslovnice naklonile se Hrvatu, oduševljen i trener

• Damir Dobrinić

• 20.01.2019. u 10:01

• ŠPANJOLSKA Madridski Real je u jučerašnjem derbiju Primere na svom Santiago Bernabeuu svladao Sevilliu, te je preskočio na tablici, hrvatski reprezentativac ponovno je bio strijelac

Španjolci su otvorili 20. kolo, a od jučer je trećeplasirana momčad prvenstva aktualni prvak Europe. Real Madrid pobijedio je Sevillu 2:0 i približio se vodećoj Barceloni na sedam bodova. I ne bi to bilo tako strašno da Barcelona tek danas ne dočekuje Leganes.

Čak 29 ligaških utakmica trajao je post bez pogotka, kojeg je najbolji igrač svijeta u 2018. godini uspio prekinuti prošle nedjelje u pobjedi Real Madrida na gostovanju kod Betisa. Jučer je Luka Modrić ponovno igrao protiv kluba iz Seville i napravio nešto što nije nikad u svojoj inozemnoj karijeri. Nikad desetka Hrvatske i Reala nije zabio u dva uzastopna kola igrajući za Tottenham i aktualni klub. Posljednji put je to napravio u rujnu 2007. kad je u dresu zagrebačkog Dinama zabio Slavenu Belupu, pa Varteksu. Prošlo je od tada, eto, 11 godina i četiri mjeseca. Modriću je, inače, ovo treća sezona u Realu u kojoj je uspio zabiti više od jednog pogotka u La Ligi. U sezoni 2012/13. poentirao je tri puta, a u sezoni 2015/16. dvaput. U svim ostalima zabio je po jedan ligaški gol.

Pravi ispit

- Odigrali smo izvrsnu utakmicu i sretni smo i mi i navijači. To nam je trebalo. Osjećam se dobro posljednjih mjesec i pol dana. Ne smijemo misliti na Barcelonu, nego se boriti utakmicu po utakmicu - kazao je Modrić i poručio:

- Imam još godinu i pol ugovora za odraditi i miran sam. To je dugo razdoblje, a moja je želja ovdje ostati i dulje. Sretan sam kao prvog dana.

Pred Real Madridom je u subotu poslijepodne bio iznimno važan ispit, kakvi će uostalom biti vjerojatno i svi do kraja prvenstva. Provukli su se Madriđani u prošlom kolu kod Betisa i sretno došli do pobjede, a jučer im je u goste stigla trećeplasirana Sevilla, od koje je Real bio lošije plasiran zbog gol-razlike. Santiago Solari i njegovi učenici položili su ispit, bila je to napokon predstava kakva se od Kraljevskog kluba i očekuje.

- Modrić predvodio sjajni Real Madrid - prvi je naslov koji je Marca objavila na izvještaju s utakmice, dok je u As tekst naslovio “Povratak Modrića, povratak Reala”.

Sevillina forma evidentno je u padu, nakon derbija na Santiago Bernabeuu ostali su tek dva osvojena boda u posljednja četiri kola, no ipak se radi o momčadi koja u rujnu u prvom dijelu prvenstva na svom travnjaku dobila Real 3:0. U Madridu je ipak druga priča, deseti put zaredom Real je u prvenstvu pred svojim navijačima dobio Rojiblancose. Nije bilo uopće lako, dobro raspoloženi vratar Tomaš Vaclik prvi put kapitulirao je tek u 78. minuti. Tada je stvarno bio nemoćan, jer je Casemiro fantastično odapeo s više od 25 metara u gornji kut vrata. Dirao je Čeh tu loptu, no uspio ju je samo od grede odbiti u mrežu. Brazilac je, spomenimo, zabio nakon 20 kola bez gola.

Razbijena glava

Modrić je u drugoj minuti nadoknade potvrdio pobjedu. Ukrao je loptu neopreznom Carricu na 30 metara od vrata Seville, sjurio se prema njima i mirno desnom nogom svladao Vaclika. Zabio je 16. gol u 284. utakmici za Real, dvoboj koji će pamtiti i po razbijenoj glavi. Krajem prvog poluvremena stradao je u zračnom duelu, Franco Vazquez pogodio ga je glavom pa je, za sve uglednije španjolske medije najbolji igrač utakmice, morao zaigrati s povezom na glavi. Marcelo je propustio i drugi ligaški sraz zaredom, dok je Solari Isca uveo s klupe neposredno prije Casemirova pogotka.

- Modrić je bio izvanredan, on je veliki borac. Imao je veliku rupu, zašili su ga. Petnaest minuta u poluvremenu je ležao s razbijenom obrvom i onda se digao i odigrao sjajno drugo poluvrijeme te zabio u posljednjoj minuti. To vam govori o njegovom duhu i momčadi koja je dala sve - zaključio je oduševljeni trener Santiago Solari.

Atletico Madrid nije, pak, imao prevelikih problema na gostovanju kod Huesce, a hrvatski napadač Nikola Kalinić nije bio u konkurenciji zbog bolesti.