REUTERS
UZ PUNO MUKE

Reprezentacija Španjolske teškom je mukom svladala Iran sa 1-0 (0-0) u utakmici 2. kola skupine B Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, koja je u srijedu odigrana u Kazanju.
Piše: HinaObjavljeno: 20. lipanj 2018. 15:08

U siromašnom prvom poluvremenu Španjolci su samo jednom uputili šut u okvir vrata, a Iranci svega dvaput pucali prema De Gei, ali su oba puta bili neprecizni pa je španjolski vratar ostao besposlen.

No, drugo je poluvrijeme donijelo puno uzbuđenja već od početnog zvižduka. Španjolci su krenuli po pogodak. U 49. minuti je Pique, nakon udarca iz kuta, pucao sa desetak metara, ali je njegov pokušaj blokirala iranska obrana. Već minutu poslije Busquets je pucao s ruba kaznenog prostora, ali je njegov udarac zaustavio iranski vratar Beiranvand.

POGODAK MOŽETE POGLEDATI OVDJE.

Iranci su prvi put opasno zaprijetili u 53. minuti, kad je udarac Ansarifarda sa 14 metara završio malo pokraj vratnice.

Praktično u sljedećem napadu Španjolci su došli do pogotka. Iniesta je gurnuo loptu prema Diegu Costi koji se u prijemu lopte na rubu kaznenog prostora počeo okretati prema vratima. S desne strane mu je u tom trenutku prišao Rezaeian i pokušao izbiti loptu. No, nesretni iranski bočni igrač pogodio je Costu u koljeno, a lopta se odbila u desni donji kut iranskih vrata za treći pogodak španjolskog centarfora na ovom SP-u.

Nesretno primljeni pogodak nije pokolebao iranske nogometaše, ali njihov najveći neprijatelj u ovoj utakmici bila je nepreciznost, jer nijedan od šest udaraca nije išao unutar okvira španjolskih vrata.

Taremi je u 60. minuti nadskočio Albu i glavom pucao pokraj vratnice.

POGLEDAJTE SPORNU SITUACIJU

U 63. minuti je Ezatolahi čak i poslao loptu u mrežu, ali je glavni sudac Andres Cunha, nakon konzultacije s pomoćnicima zaduženim za video tehnologiju, opravdano poništio pogodak zbog zaleđa.

U 82. minuti još je jednom Taremi skočio visoko iznad Jordija Albe, nakon odličnog prodora po lijevoj strani i ubačaja Amirija, ali je još jednom njegov udarac glavom završio izvan okvira.

U prvoj utakmici današnjeg programa u ovoj skupini Portugal je pobijedio Maroko sa 1-0 pogotkom Cristiana Ronalda.

Nakon kompletiranog drugog kola na diobi prvog mjesta su Portugal i Španjolska sa četiri boda, Iran je treći sa tri boda, a Maroko zadnji bez ijednog boda.

U zadnjem kolu ove skupine, koje je na rasporedu 25. lipnja, igrat će Iran - Portugal i Španjolska - Maroko.

IRAN - ŠPANJOLSKA 0:1 (Costa 54')

IRAN: Beiranvand - Rezaelan, Ezatolahi, Pouraliganji, Haji Safi, Omid, Karim, Amiri, Mehdi, Hoseini, Sardar

ŠPANJOLSKA: De Gea - Carvajal, Pique, Ramos, Alba - Isco, Busquets, Iniesta - Vazquez, Costa, Silva

------------------------------------------------------------------------------------

KRAJ UTAKMICE - Španjolska je zasluženo pobijedila Iran jednim pogotkom Diega Coste, kojemu je to ukupno deseti gol u dresu nacionalne momčadi

93' - zadnji napad Irana. Ibrahimi je ubacio oštru loptu u peterac, a Španjolsku je spasio De Gea, koji je uletio u buket igrača i izboksao loptu iz svog šesnaesterca.

90' - igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

89' - zamjena u redovima Španjolske, izlazi strijelac Diego Costa, a ulazi napadač Valencije - Rodrigo

86' - Statistika otkriva - kad zabije Diego Costa, Španjolska ne gubi. Tako je bilo na sedam zadnjih utakmica kad je Costa zabio, a isto se smiješi Španjolskoj i večeras

83' - najveća prilika Irana na utakmici! Skočili su svi na klupi Irana jer Taremi je sada bio na pet metara od gola i De Gee, pucao je glavom nakon odličnog ubačaja s lijevog boka, ali preko gola

POGLEDAJTE VELIKU PRILIKU MEHDIJA KAREMIJA

79' - žuti karton za igraču Persepolisa Amiriju zbog grubog starta na Carvajalu, sve nervozniji su Iranci. Kod Španjolaca je ušao Asensio

75' - sjajna prilika za Iran! Karemi je u petercu zakasnio na sjajan ubačaj s lijevog boka, opasno sada Iranci prijete i jurišaju po izjednačenje

71' - kakva prilika Španjolske! Lopta je nakon opasnog ubačaja šetala po gol-crti, dva igrača Irana bacila su se da ne uđe u mrežu, a nitko od tri španjolska ofenzivca nije ju uspio ugurati u mrežu.

70' - novi udarac za Iran! Iskusni Haji Safi zbog ozljede mora izaći iz igre

61' - Iran je zabio, ali gol je poništen! Suci su nakon dogovora dosudili zaleđe Ezatolajiha, snimka pokazuje da je odluka ispravna, igrač Irana bio je u nedozvoljenoj poziciji, ali razočaranje kod Iranaca je sada ogromno

54' - GOOOL! Španjolska vodi, zabio je Costa nakon greške iranske obrane! Pogledajte pogodak.

53' - Iran je zamalo poveo! Pucao je Sardar s desetak metara, lopta se zakoprcala u mreži, ali s vanjske strane.

48' - najveća prilika na utakmici! Odlični vratar Beiranvand sada je spasio svoju momčad. Pucao je s ruba kaznenog prostora Isco, a vratar Irana sjajno obranio

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME - Španjolska će morati krenuti okomitije prema golu Irana, samo jedan udarac u okvir gola u prvom dijelu puno govori o večerašnjoj utakmici

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Španjolska ima apsolutnu dominaciju, imala je i nekoliko poluprilika u prvom dijelu, ali zasad nema gola. Neugodni, vrlo čvrsti Iran je, pak, nekoliko puta opasno zaprijetio iz kontri. Tvrda, mučna utakmica za španjolske zvijezde s ogromnom predbnosti u posjedu lopte (73:27), ali i samo jednim udarcem u okvir gola

42' - najveća prilika na utakmici - David Silva ostao je sam na pet metara od gola, ali Ezatolahi mu je u zadnji trenuitak uklizao, blokirao udarac i spasio svoju momčad. Španjolska pojačava pritisak

35' - pametno igraju Iranci - u obrani i vezi čvrsto, pa na brze kontre. Sada je jedna takva rezultirala kornerom, nakon spasonosne reakcije obrane Španjolske

29' - dobra prilika Španjolske - pojačala je tempo sada Furija, što je rezultiralo prilikom Davida Silva, koji je s pet, šest metara okrenut leđima od gola izveo škarice, ali lopta je otišla preko gola

24' - David Silva je imao priliku iz slobodnog udarca s otprilike 23 metra po sredini, ali lopta je preletjela živi zid, ravno u ruke vrataru Irana

22' - Španjolska je oduzela loptu Irancima i ne vraća je, ali zasad ne uspijeva stvoriti pravu priliku. Posjed lopte 80:20, a broj dodavanja sve govori - 167 prema 24

18' - opasan je Iran! - brza kontra Taremija po desnoj strani mogla je sada biti kobna po De Geu, ali ubačaj u peterac bio je malo prejak za iranske napadače

15' - Iranci čvrstom igrom u svakom duelu njavljuju da večeras neće biti lak zalogaj. Nema zasad pravih prilika, iako Španjolska ima apsolutnu dominaciju. i prednost u posjedu lopte - 75:25.

10' - prva dobra prilika Španjolske nakon prekida. Sjajno je Isco izveo slobodni udarac i ubacio oštru loptu u peterac, ali Costa je glavom skinuo loptu Sergiju Ramosu i upropastio šansu.

6' - prvih pet minuta daje pravu sliku kako bi mogla izgledati ova utakmica. Španjolci su sabili Iran u 30 metara i 'pletu mrežu' oko gola, ali zasad nema prave prilike. Iranci su odigrali jednu brzu kontriu i najavili da bi mogli biti opasni ako srednji red Furije bude prečesto gubio loptu na sredini.

1' - utakmica je počela, Španjolska kreće po prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu i priključak Portugalu i Iranu u vrhu skupine B

- Pogled na tablicu sve govori - Španjolska je s jednim bodom trek treća u skupini B, i večeras je imperativ samo pobjeda. Portugal je prvi u skupini sa 4 boda, Iran drugi sa 3, dok je slabašni Maroko bez bodova nakon dvije utakmice.

- Stigli si sastavi obiju momčadi. U momčadi Španjolske nekoliko je promjena - Carvajal je u prvih 11 umjesto najavljenog Nacha, a Lukas Vazquez umjesto Kokea.