REUTERS/Maxim Shemetov
SUĐENJE POD POVEĆALOM

KADA BI MOGLI, VATRENI BI GA SAMI DELEGIRALI BAREM ZA POLUFINALE Brazilac nije pao pod utjecaj domaće atmosfere, ima samo jedna mala zamjerka

Piše: Jurica RadićObjavljeno: 09. srpanj 2018. 11:24

Sretni Ricci! Kada bi mogli, Vatreni bi ga sami delegirali barem za polufinale... Hrvatskoj je Brazilac sudio prvu utakmici sa Nigerijom u skupini, a zatim i dvoboj sa Rusima preko kojeg smo došli do četiri najbolja na svijetu.

Oba susreta Ricci je vodio bez posebne zamjerke, jer 43-ogodišnji Brazilac nije pao pod utjecaj domaćinske ambicije i atmosfere u četvrtfinalu, iako se može reći da je dopustio malo čvršću kontakt-igru što je više odgovaralo Rusima. Međutim, bitno je da nije Ricci utjecao na rezultat. Iz prvog poluvremena zapamćen je ostao tek žuti karton Lovrenu. S obzirom na kriterije koje je do tada Brazilac držao, čudi odluka o žutom kartonu. Tim više što je Lovrenu to bi prvi prekršaj, a prethodno je Ricci sa Rusima razgovarao, upozoravao ih od Golovina do Kudrjavševa.

Čak 10 prekršaja napravili su Rusi (naspram pet sa potpisom Vatrenih) u prvom dijelu, a pritom nisu dobili javnu opomenu. Lovren je u dvoboju sa snažnim Dzjubom uspio Rusa "posložiti" na travu, ali nije to bio ozbiljan prekršaj. Međutim, Lovren je morao od 35. minute igrati sa pritiskom žutog kartona.

Inače, nije Ricci nije bio tako lagan na kartonima, jer do kraja regularnih 90 minuta nije više vadio karton iz džepa. U produžecima je pak prestao sa razgovorima podijelivši tri žuta kartona među njima i javnu opomenu Pivariću za igranje rukom što je prethodilo ruskom poravnanju za 2:2...

Ukupno je dosudio 43 prekršaja od čega su Rusi skrivili 25, a Vatreni 18. Tvrda, teška utakmica sa puno kontakta koju je Ricci iskusno držao pod kontrolom.

Lovren widget

DVIJE ODLUKE

ŽUTI KARTON LOVRENU - u 35. minuti je Ricci dodijelio prvu javnu opomenu na utakmici, žuti karton je zbog čvrstog, ali ne i grubog starta na Artjemu Dzjubi dobio Dejan Lovren što je ipak djelovalo više kao upozorenje za ostale, a ne sankcija koja je predstavljala ogledni primjer kriterija za dodjelu žutih kartona

DVOBOJ LOVRENA I SMOLOVA - u 100. minuti susreta sjurio se Smolov prema kaznemom prostoru Hrvatske, a Lovren je zajedno s njim ušao u bliski kontakt na rubu šesneaesterca gdje je pao napadač ruske reprezentacije, a Brazilac odlučno pokazao da se igra nastavi bez jedanaesterca

19. travanj 2024 18:46