Nakon utakmice sa Švicarskom reprezentativci su do svojih klubova otišli letovima iz Züricha. Na onom za Kijev bio je i Vukojević s nadom da se u Ukrajini stanje vraća u normalu.
Mizerna minutaža
- Smirila se situacija. Ovo kolo su odgodili, ali već iduće mogli bismo igrati - javio se Ogi iz Ukrajine, zemlje koju je zavolio i o kojoj će pričati baš tako, kao njezin građanin.
No, zato će okrenuti ploču kad promijenimo temu na reprezentaciju. Konkretno, na njegov status koji je nesiguran baš kao i Ukrajina.
- Nemam komentara.
To je bilo sve od Vukojevića. Nismo više niti očekivali jer ipak je on veteran reprezentacije s 54 nastupa u sedam godina. Nikad nije gurao osobni interes ispred onog zajedničkog pa to neće činiti ni sada kad je postalo izvjesno da ga nema u ozbiljnim planovima Nike Kovača. Da računa na njega, ne bi mu protiv Švicarske dao mizernu minutažu, pogotovo nakon prvoga dijela u kojem je Mate Maleš bio strano tijelo.
Standardan u Kijevu
Postavlja se logično pitanje čime je Vukojević zaslužio takav odnos. U klubu igra redovito, skupio je 25 nastupa u sezoni što je respektabilna brojka. Igrao je u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo pod Igorom Štimcem, tukao se u Skoplju i Beogradu...
Evidentno je kako Niko Kovač “fura” stav da nema zaslužnih i prvi smo koji će podržati takav pristup. Međutim, činjenica je da Hrvatska nema boljeg igrača od Ognjena Vukojevića na poziciji defenzivnog veznog! Mate Maleš nije bio uvjerljiv, Ademi stagnira u Dinamu, a Marcelo Brozović je ipak drugačiji tip igrača. Eventualno još Milan Badelj može u istu rečenicu s Vukojevićem.
Riješena egzistencija
I zato je čudno što Kovač u situaciji kada mu defenzivni vezni treba poput suhog zlata ignorira Vukojevića. Red bi bio da izbornik jasno kaže kako stvari stoje s pojedinim igračima, pa i s Vukojevićem.
Ako ga je prekrižio i u Brazil ga namjerava voditi tek kao 23. igrača, onda smo sigurni da će Vukojević prepustiti mjesto nekome mlađem. Jer, njemu ne treba Brazil da bi se prodao. Egzistenciju je odavno riješio. Ima ugovor u Kijevu, karijeru bez mrlje i u najboljim je godinama. Zašto to nije dovoljno barem za priliku da se nametne, zna samo Niko Kovač.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....