GRČKA - ČEŠKA 1-2

Česi i s lošim Čechom u igri za drugi krug, grčki bunker se raspao za šest minuta!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 12. lipanj 2012. 19:12

Punih osam godina Česi su čekali na osvetu. U Portugalu im je “srebrni” gol Dellasa zatvorio vrata finala, ali u utorak su naplatili sva dugovanja. I to s kamatama. Pobjedom protiv Grčke isprali su loš dojam s dvoboja s Rusijom, vratili se u igru za četvrtfinale Eura, a protivnika ostavili na teoriji...

Česi su znali što žele u ovoj utakmici, i tako su se postavili. Na stadion u Wroclawu istrčali su u 18 sati, a samo šest minuta kasnije već su imali kapital od dva gola. Bio je to klasični nogometni “blitzkrieg” u izvedbi Bilekovih izabranika.

Prvo je Hübschman idealnom dubinskom loptom pronašao Jiračeka, koji je između dva stopera postigao pogodak za 1-0, a tri minute kasnije je Gebre Selassie probio desnu stranu i povratnom loptom pronašao Pilara za šah-mat. Grci su bili razbijeni... Očekivati čudo u tim trenucima bila je čista utopija, jer u tri godine su tri pogotka postigli tek Malti, a Češka je ipak druga priča.

Vidjelo se da je utakmica s Poljskom u 1. kolu uzela svoj danak. Osim što su se Grci potrošili ganjajući preokret s igračem manje, jasno se osjetio i izostanak stoperskog tandema Papadopoulos - Papastathopoulos. A da nesreća ne dolazi sama pobrinuo se i vratar Chalkias, koji je zbog ozljede izašao iz igre sredinom prvoga djela.

Ipak, u nastavku je to bila neka druga priča. Češka je neshvatljivo stala i njihova igra nije bila niti približna onoj iz prvoga djela. Tračak nade Grcima dao je Peter Čech, koji je čudnom reakcijom u 53. minuti dao priliku Gekasu da se upiše u listu strijelaca i vrati svoju reprezentaciju u život. Lopta Samarasa činila se lakim plijenom, ali vratar Češke je zakomplicirao, lopta mu je ispala i Gekas je smanjio rezultat.

Greece 1 - 2 Czech footyroom.com by Futbol2101

Gol je dao poticaj Grčkoj. Brzo su preuzeli konce igre i opasno prijetili, najčešće oštrim ubačajima u kazneni prostor. Međutim, novu pogrešku Čecha nisu dočekali.

Posljednji dvoboj skupine Grčka igra u subotu protiv Rusije u Varšavi, ali čini se da će im za prolaz u četvrtfinale trebati mnogo veće čudo nego što im treba da izađu iz bankrota.*

GRČKA - ČEŠKA 1:2 (Gekas 53/Jiraček 3, Pilar 6)

Stadion: Mijeski, Wroclaw.

Sudac: Stéphane Lannoy (Francuska). Početak: 18.00.

GRČKA (4-3-3): Chalkias (Sifakis 22), Maniatis, Papadopoulos, Torossidis, Holebas, Karagounis, Fotakis (Gekas 46), Katsouranis, Fortounis (Mitroglou 71), Samaras, Salpingidis

ČEŠKA (4-2-3-1): Čech, Gebre Selassie, Kadlec, Sivok, Limberský, Rosický (Kolář 46/Rajtoral 90), Plašil, Pilař, Hübschman, Jiráček, Baroš (Pekhart 46)

KRAJ

87. minuta - Česi su usporili igru kako se bliži kraj utakmice

80. minuta - Pilar je odlično prošao, ali je poslao na kraju prejaku loptu koja je otišla u golaut

72. minuta - Grčka je puno bolji suparnik u drugom poluvremenu i bliži su pogotku u ovim trenucima

70. minuta -Karagounis je neugodno ubacio u peterac. Najviši je ipak bio Sivok te je odagnao opasnost za Čehe

68. minuta - Maniatis je probao iz velike daljine. Lopta je završila daleko od gola

65. minuta - Kolar je dobio žuti karton

60. minuta - Zaoštrilo se na utakmici. Pilar je dosta oštro startao na Torossidisu, ali sudac nije pokazao karton. Publika je negodovala zbog toga

57. minuta - Salpingidis je također požutio

56. minuta - K. Papadopoulos je dobio žuti karton