REUTERS/Eddie Keogh
LEICESTER MOGAO I DO PREOKRETA

CHELSEA I FRANK LAMPARD BEZ POBJEDE U PRVA DVA PREMIERLIGAŠKA KOLA Leipzig uvjerljiv u Bundesligi, tijesna pobjeda Rebićevog Eintrachta

Piše: HinaObjavljeno: 18. kolovoz 2019. 22:08

Frank Lampard još će morati pričekati da bi upisao prvu prvenstvenu pobjedu na trenerskoj klupi Chelseaja. Nakon neugodnog poraza od Manchester Uniteda 0-4 na startu Premier lige, u nedjelju je Chelsea na Stamford Bridgeu protiv Leicestera odigrao 1-1.

Chelsea je poveo u 7. minuti golom 20-godišnjeg Masona Mounta. On je oteo loptu protivničkom igraču u opasnoj zoni i potom zatresao mrežu. Gosti su izjednačili u 67. minuti, nakon kornera zabio je Wilfred Ndidi. Mogao je Leicester i do pobjede, ali je u 73. minuti James Maddison promašio "zicer".

Mateo Kovačić igrao je za Chelsea od 71. minute, dok stoper Filip Benković nije bio u sastavu Leicestera.

Novak u Premier ligi Sheffield United je u 2. kolu na svom terenu svladao Crystal Palace sa 1-0, a strijelac je bio John Lundstram u 47. minuti. U ponedjeljak se sastaju Wolverhampton i Manchester United.

U 1. kolu njemačkog nogometnog prvenstva Leipzig je u nedjelju u gostima uvjerljivo svladao novaka u Bundesligi Union Berlin sa 4-0, a strijelci su bili Marcel Halstenberg (16), Marcel Sabitzer (31), Timo Werner (43) i Christopher Nkunku (69).

Eintracht je u nedjelju u Frankfurtu svladao Hoffenheim sa 1-0 pogotkom Martina Hintereggera već u 1.minuti. Ante Rebić je za Eintracht odigrao cijeli susret. U 45. minuti pokušao je iz daljine, ali je njegov udarac obranio protivnički vratar, a imao je i nekoliko dobrih proigravanja za suigrače, koja su ostala neiskorištena.

Andrej Kramarić zbog ozljede nije bio u sastavu Hoffenheima.