Action Images via Reuters
KVALIFIKACIJE ZA EURO

CRNOGORCI ZABILI ENGLEZIMA U PODGORICI, PA IH NALJUTILI 'Gordi Albion' se 'osvetio' domaćinima s pet komada, Francuzi deklasirali Islanđane

Piše: HinaObjavljeno: 25. ožujak 2019. 23:51

Odigrane su i posljednje utakmice prvog i drugog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine.

Engleska je u Podgorici s 5-1 pobijedila Crnu Goru, i to nakon što je Vesović domaćine doveo u vodstvo u 18. minuti. Dvanaest minuta kasnije na 1-1 poravnao je Keane, a u 39. minuti Engleze je u vodstvo doveo Barkley.

Barkley je zabio i u 59. minuti, jedan gol zabio je i Kane u 71., dok je konačnih 5-1 u 81. minuti postavio Sterling. Nakon dva kola Englezi se tako mogu pohvaliti impresivnom gol-razlikom 10-1.

U drugoj utakmici u skupini A Kosovo i Bugarska odigrali su u Prištini 1-1.

U skupini H Francuska je u Parizu razbila Island 4-0, zabijali su Umtiti (12'), Giroud (68'), Mbappe (78') i Griezmann (84').

Ranije u ponedjeljak Turska je također sa 4-0 (2-0) u Eskisehiru svladala Moldaviju. Strijelci za Tursku bili su Kaldirim (24), Tosun (26, 54) i Ayhan (70). Albanija je sa 3-0 (1-0) nadigrala Andoru. Sve do same završnice bilo je samo 1-0 golom Saduikua (21), a onda su Balaj (87) i Abrashi (90+6) učinili pobjedu uvjerljivom.

18. travanj 2024 15:07