RODOLFO BUHRER / Reuters
UFC 211

STIPE MIOČIĆ MUNJEVITO OBRANIO NASLOV PRVAKA Ekspresna pobjeda američkog Hrvata: Dos Santos nije imao nikakve šanse!

Stipe Miočić uzvratio je Junioru dos Santosu za poraz otprije 29 mjeseci i obranio naslov svjetskog UFC prvaka u teškoj kategoriji u Dallasu.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 14. svibanj 2017. 01:20

Borba je trajala svega dvije minute i 22 sekundi. Toliko je trebalo sjajnom američkom Hrvatu da uzdrma svog brazilskog izazivača.

Miočić je sjajno ušao u meč, puno agresivnije i srušio je suparnika šakačkom tehnikom, kombinacijama udaraca lijeva-desna, da bi ga potom dokrajčio i natjerao suca da prekine meč.

Bila je to još jedna dominantna Miočićeva izvedba koji četvrti put zaredom slavio nokautom u prvoj rundi.

Pobjedom je Miočić postao tek četvrti borac kojem je uspjelo obraniti naslov prvaka dva puta nakon Tima Slyvije, Randyja Couturea, Brocka Lesnara i Caina Velasqueza.

U drugoj po važnosti borbi, naslov prvakinje obranila je Poljakinja Joanna Jedrzejczyk u slamka kategoriji uvjerljivom predstavom i jednoglasnom sudačkom odlukom protiv Brazilke Jessice Andrade.

Po peti je put Poljakinja obranila svoj naslov i dalje ostala neporažena borkinja u MMA-u s ukupnih 14-0!

------------------------------------------------------

PRIJENOS UŽIVO

6:53 - Započela je borba. U tijeku je počteno odmjeravanje snaga. Miočić ima inicijativu, a Dos Santos pokušava low-kickovima. Miočić je puno agresivniji. Sada je s par šakačkih udaraca uzdrmao Dos Santosa. Gotovo je. Nakon dvije minute i 20 sekundi sudac je prekinuo meč. Miočić je obranio naslov UFC-ovog prvaka.

6:51 - U tijeku je predstavljanje boraca. Publika jedva čeka sam početak borbe. U dvorani se vijore hrvatske zastave.

6:47 - Stigao je red i na Stipu Miočića. UFC-ov prvak ulazi u oktogon uz burno podržavanje publike.

6:43 - Prvi u oktogon ulazi izazivač - 33-godišnji Dos Santos.

6:35 - U tijeku je pretposljednja borba eventa UFC 211 između Joanne Jedrzejczyk i Jessice Andrade nakon koje će u oktogon Miočić i Dos Santos. Jedrzejczyk je pobijdila jednoglasnom odlukom sudaca i sada je sve spremno za meč Miočića i Dos Santosa.