Nakon što je jučer i u drugoj utakmici svladao norveški Strømsgodset i tako izborio doigravanje za Europsku ligu, Hajduk je saznao ime svojeg protivnika koji mu stoji na putu do Europe.
Bijeli su Nyonu prošli jako dobro s obzirom da su izvukli Slovan iz Libereca koji je preko Kupa izborio nastup u Europi jer su u prvenstvu završili na dvanaestom mjestu. U Nyonu se u ždrijebu našlo ukupno 44 kluba, po 22 nositelja i nenositelja. Od ukupne brojke 29 su bili pobjednici trećeg pretkola Europske lige, dok ih je 15 biti poraženih iz trećeg pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka.
Hajduk se tako zbog slabijeg koeficjenta ponovno našao među nenositeljima, te je svrtan u treću skupinu gdje su mu prijetili klubovi poput Rubina, Salzburga, Fenerbahçea, Bordeauxa i Lech Poznana, ali ždrijeb im je dodijelo vjerojatno najlakšeg mogućeg protivnika, Slovana iz Libereca koji je tako ostao jedina prepreka Bijelima na putu do skupina EL.
Prve utakmice na rasporedu su 20. kolovoza, a uzvrati tjedan dana kasnije.
Žilina - Athletic Club
Viktoria Plzeň - Vojvodina
Steaua Bucureşti - Rosenborg
Zorya Luhank - Legia Warszawa
Altach - Belenenses
Jablonec - Ajax
PAOK - Brøndby
Young Boys - Qarabağ
Molde - Standard Liège
Milsami Orhei - Saint-Étienne
Girondins de Bordeaux - Kairat Almaty
Panathinaikos - Qäbälä
Lech Poznań - Videoton
Southampton - Midtjylland
Dinamo Minsk - Salzburg
Astra Giurgiu - AZ Alkmaar
Rabotnicki - Rubin Kazan
Odds BK - Borussia Dortmund
Slovan Liberec - Hajduk
FC Krasnodar - Helsinki
Atromitos - Fenerbahçe
Thun - Sparta










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....