Navigation toggle
 foto: CROPIX
MLADOST - DINAMO 1:3

Izgubili, ali fešta ne gine! Amateri iz Ždralova nisu izdržali, Modri preokrenuli

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. listopad 2015. 12:45

Teže nego je to bilo za očekivati, Dinamo je u Ždralovima pored Bjelovara izborio plasman u četvrtfinale Kupa. Do njega su stigli preokretom u nastavku igre, nakon što je domaća Mladost od 38. minute vodila golom Ivana Starčevića.

Autori preokreta bili su Hodžić i Henriquez dok je ključni trenutak bio ulazak Soudanija u igru nakon čega je igra gostiju postala puno tečnija i konkretnija.

Branitelj naslova u Ždralove je istrčao s kombiniranom postavom u kojoj su svoje mjesto u vrhu napada pronašli Hodžić i Henriquez. Boras i Mamić su osvanuli na bekovskim pozicijama, dok je, uz Šovšića, Ćorića i Cekicija, u veznom redu zaigrao Domagoj Pavičić kojem je ovo bio prvi nastup nakon loma kostiju.

Početak je pripao gostima koji su zaredali s nekoliko izglednih prilika u prvih desetak minuta. Čileanac Henriquez fino je mogao podebljati svoju golgetersku statistiku u Ždralovima. Imao je nekoliko dobrih šansi da već nakon pola sata riješi pitanje pobjednika. No, s druge strane je imao domaćeg vratara Srbljanovića čije su bravure držale Mladost iznad površine.

I, kako to već obično bude u ovakvim utakmicama, jedan od rijetkih izleta u protivničku polovicu završio je loptom u mreži Ježine.

Bio je to ubačaj iz kuta u kojem je najprisebniji bio Starčević koji nogom zabija za vodstvo Mladosti. Pravo pitanje za Zorana Mamića i njegove igrače jest zašto je desni bek bio potpuno sam pred petercem Dinama? U nastavku je Mamić napravio odličan potez ubacivši Soudanija koji je u 62. minuti probio desnu stranu pa filigranski precizno ubacio za Hodžića koji glavom izjednačuje rezultat. Potom je u igru ušao Ivan Šunjić koji bi trebao biti nasljednik Arijana Ademija da bi malo kasnije gosti kreirali prokret preko Henriqueza. U završnici je trijumf Dinama potvrdio Soudani.

MLADOST - DINAMO 1:3 (Starčević 38' / Hodžiž 62', Henriquez 70', Soudani 87')

MLADOST: Srbljanović - Starčević, Kukec, Maras, Ivančić, Kozić, Vrbanić, Sabljić, Trupac, Pleić, Sučić

DINAMO: Ježina - Boras, Benković, Musa, Mamić, Pavičić, Šovšić, Cekici, Ćorić, Hodžić, Henríquez

GOOL 87. minuta - Šovšić je s lijeve strane poslao loptu u kazneni prostor, a na drugoj stativi našao se Soudani koji je pospremio i treću loptu iza leđa Srbljanovića

GOOL 70. minuta - Ćorić je dao povratnu loptu za Henriqueza koji se potom ušetao s loptom u gol za vodstvo Dinama

GOOL 62. minuta - Soudani je prošao po desnoj strani, uputio centaršut, a na desetak metara od gola najviši je u skoku bio Hodžić i pogodio za izjendačenje

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Jako loše izdanje Dinama u Ždralovima, a da je tome tako pokazuje i trenutačni rezultat na semaforu na kojem stoji 1:0 za Mladost. Modri su imali jednu jedinu pravu priliku u prvom poluvremenu, ali nakon dodavanja Hodžića za Henriqueza u 17. minuti, Čileanac je s desetak metara promašio cijelu loptu. Domaćin je većinu prvog poluvremena proveo u podređenoj poziciji i uglavnom se branio, ali bila im je dovoljna jedna prilika da dođu u vodstvo i tako šokiraju Modre. Nakon ubačaja iz kuta, loptu je u kaznenom prostoru prihvatio Starčević koji potom i puca s desetak metara i pogađa za veliko iznenađenje i vodstvo domaćina u 38. minuti utakmice.

GOOL 38. minuta - Nakon ubačaja iz kuta Starčević se najbolje snašao u kaznenom prostoru i s pet metra plasiranim udarcem poslao loptu u mrežu za iznenađujuće vodstvo domaćina

Hrvatski kup, osmina finala, rezultati:

Mladost Ždralovi - Dinamo 1-3

Šibenik - Slaven Belupo 0-2

Inter - Cibalia 4-3 (pen.)

U srijedu, 28. listopada

HAŠK - Osijek

Lekenik - Hajduk

Opatija - Rijeka

Zadar - Lokomotiva

Zagreb - istra 1961

Kup - Slaven Belupo i Inter u četvrtfinalu

Nogometaši Slaven Belupa i Intera izborili su plasman u četvrtfinale hrvatskog nogometnog Kupa.

Slaven Belupo je na Šubićevcu pred 700 gledatelja pobijedio Šibenik 2-0, dok je Inter u Zaprešiću pred 500-tinjak gledatelja boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedio Cibaliju 4-3.

Momčad iz Koprivnice je do pobjede protiv vodeće momčadi druge lige stigla golovima Petra Brleka (55) i Sandija Križmana (74). Šibenik je bio bolji u prvom poluvremenu, no nije realizirao svoju nadmoć. Gosti su poveli u 55. minuti sjajnim pogokom Brleka sa 20-tak metara. Zanimljivo, bio je to prvi udarac gostiju u okvir gola. U 74. minuti susret je i definitivno riješen nakon što je Križman iskoristio neodlučnost domaćih stopera. Momčad Željka Kopića u nastavku susreta rutinski je sačuvala prednost i izborila plasman u četvrtfinale.

Bio je to prvi susret u Kupu na Šubićevcu u posljednjih pet godina. Posljednja utakmica bilo je finale Kupa u sezoni 2010/11. kada je Hajduk ukupnim rezultatom 2-0 pobijedio Šibenik osvojivši Rabuzinovo sunce.

U dvoboju između Intera i drugoplasirane momčadi druge lige nije bilo golova pa je pobjednik razriješen udarcima s bijele točke. Inter je bio uspješniji i na koncu je slavio 4-3.

U ranije odigranom susretu nogometaši zagrebačkog Dinama u Ždralovima su pobijedili Mladost 3-1 (0-1). Golove za Dinamo zabili su Armin Hodžić (62), Angelo Henríquez (70) i El Arbi Hillel Soudani (87), dok je pogodak za domaćine postigao Ivan Starčević (36). Aktualni prvak Hrvatske je očekivano stigao do plasmana u četvrtfinale, no "Modri" su sve do 62. minute gubili protiv trećeligaša iz Ždralova kraj Bjelovara. Ipak, Dinamo je u posljednjih pola sata okrenuo rezultat postigavši tri pogotka. Dinamo je tako prekinuo niz od dva uzastopna poraza (Olympiacos, Rijeka), no Zoran Mamić je sasvim sigurno očekivao lakšu i uvjerljiviju pobjedu.

U srijedu je na rasporedu preostalih pet susreta osmine finala, a sastaju se HAŠK - Osijek, Lekenik - Hajduk, Opatija - Rijeka, Zadar - Lokomotiva i Zagreb - istra 1961.

10. prosinac 2025 00:39