JAIME REINA AFP
VELIKO MUČENJE

KALVARIJA BARCELONE I RAKITIĆA Kod kluba koji postoji pet godina spasili se golom u zadnjim sekundama, Bale u Realovom slavlju zabio nakon 143 dana

Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 22. siječanj 2020. 23:50

Morali su ozbiljno zapeti Real i, pogotovo, Barcelona u šesnaestini finala Kupa Kralja, teško su tražili put do prolaska protiv trećeligaša, ali ipak ga - pronašli. Barcelona je na Ibizi lomila domaćine do pete minute nadoknade (1:2), dok je Real nešto uvjerljivije (1:3) slavio kod Unionistasa u Salamanci.

UD Ibiza, postoji tek od 2015., ali je opasno nagnula brod Quiquea Setiena tek što je ovaj sjeo na Barceloninu klupu. Dvaput se ukazao Antoine Griezmann, drugi put u 95. minuti i okrenuo 1:0 u 1:2 te odveo Barcelonu dalje. Ivan Rakitić bio je u prvih 11 (igrao do 81. minute) jedan od rijetkih, uz Sergija Roberta, Ansua Fatija i Griezmanna koji su startali i protiv Granade u Setienovu debiju, a Barcin trener vidio je u dvoboju šesnaestine finala Kupa idealnu priliku da inaugurira svoj željeni sustav igre s trojicom u zadnjoj liniji. Istrčala je Barcelona u ovoj postavi: Neto - Sergi Roberto, Lenglet, Junior - Semedo, Rakitić, De Jong, Puig, Ansu Fati - Griezmann, Perez. Međutim, nakon prvih 45 minuta mogla se Barcelona pohvaliti sa 85 posto posjeda lopte, bezbroj dodavanja, dozlaboga dosadnih i bezopasnih, bez ijednog ozbiljnijeg udarca u okvir.

Ibiza je imala 1:0, strijelac je bio Javi Perez već u 9. minuti, a Ibiza je imala i veliku šansu, stativu za 2:0. Barcelonini kroničari s Munda Deportiva zavapili su još prije isteka 45. minute "ima li koji hitni avion za Ibizu da Messi dođe i spasi stvar?" Onda je prvo Griezmann ipak prvo zabio u 72. minuti na dodavanje De Jonga, ali sve od zadnjih trenutaka nije Barcelona uspjela potpuno slomiti otpor žilavih domaćina. pa u petoj minuti nadoknade još jednom Griezmann. Domaćini su se žalili, jer su njihova dva igrača ležala na travnjaku, ali, ipak je to Barcelona...

Luka Modrić nije bio u zapisniku u Salamanci, ali igrali su od prvotimaca Carvajal, Benzema, Valverde, Casemiro... Igrao je i Bale koji je zabio u 18. minuti za 0:1, prvi mu je to gol za Real nakon 143 dana. Vukao je Bale od samog početka ozljedu, nastavio igru i zabio, a onda u 50. minuti napustio teren. Ušao je Brahim koji je, nakon što je Romero senzacionalno izjednačio (57. minuta) već u 62. minuti kumovao novom vodstvu Madriđana, je li strijelac on ili je autogol Gongore u konačnici nije i bitno. U sudačkoj nadoknadi, nakon nekoliko vellikih prilika s obje strane, Brahim je zabio za 1:3

16. travanj 2024 19:38