RONALD GORSIC/CROPIX Cropix
ABA LIGA

Cibona još jednom napravila veliki preokret, nadoknadila minus 16 i pobijedila Zadar

Cibona je sezonu završila s omjerom 11-15 i trenutačno je osma na ljestvici, dok su Zadrani na 11. mjestu
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 22. travanj 2022. 20:51

Cibona 80 Zadar 73 (12:23, 22:22, 21:11, 25:17)

ZAGREB Dvorana Dražena Petrovića. Gledatelja 500. Suci: Pukl, Karović i Savović.

CIBONA: Popić, Prkačin 16p, 6s, 3il, Gegić 20p, 3s, Vildoza 10p, 3a, 3ol, 3il, Majcunić, Novačić 9, Gnjidić 3a, 3il, Branković 4p, 4s, M. Drežnjak 9p, 4s, 3a, 3ol, Reuvers 11, Nakić 1p, 4s, 6a.

ZADAR: Marčinković 25p, 9s, 4a, 3il, Paponja 3s, 3il, Jordano 6, Brala 8, Bursać 2p, 4s, 5il, Junaković, Buljan 2, D. Drežnjak 9p, 4s, Mavra 10p, 3s, 6a, 5il, Thompson 11p, 9s.

Odigrali su Cibona i Zadar utakmicu koja rezultatski nije značila ništa, ali, opet, kad se sudare dva najbolja hrvatska kluba, onda je i prestiž važan. Cibona je stigla do pete pobjede u sedmoj utakmici sezone ove dvije momčadi, druge u tri dana, a s njome se i zaključila regionalna sezona za oba kluba. Usput, Cibona je još jednom stigla do pobjede nakon što je okrenula veliki minus u prvom poluvremenu. Znate već kako su Vukovi Splitu okrenuli minus 21, Cedeviti Junior minus 20, Cedeviti Olimpiji minus 19, a sada su Zadru okrenuli - minus 16.

Imao je Zadar u drugoj četvrtini 28:12, prije svega zaslugom Pavla Marčinkovića koji je stapao 22 za uvodno poluvrijeme koje je proteklo u potpunoj kontroli gosta. Iako Srđan Helbich nije na ovoj utakmici računao na Justina Cartera, koji je tamanio gumene bombone i gledao svoje suigrače uz parket s novinarske pozicije, kao niti Martina Junakovića koji je bio u zapisniku, ali zbog ozljede prsta nije imalo smisla riskirati s njime.

No, Gašper Okorn se iznervirao Ciboninim prvim dijelom, a probudio se i inat u Vukova, pa je u nastavku istrčala neka druga Cibona. Roko Prkačin je unio energiju u lovu na Zadar, Jose Vildoza, Amar Gegić, Mateo Drežnjak i Toni Nakić su Zadrove bekove natjerali na patnju, a svoje je poslovično za Vukove odradio i Nathan Reuvers. Pavle Marčinković je u drugom poluvremenu postigao još samo jednu tricu, a Dominik Mavra nije mogao sam, bez pomoći Justina Cartera i Martina Junakovića, držati Zadrovu igru u svojim rukama.

Cibona je natjerala Zadar na 23 izgubljene lopte, u posljednjih deset minuta je i preuzela kontrolu rezultata, pa je to na koncu bila sigurna pobjeda Cibone. Iako se to ničim nije dalo naslutiti u uvodnih dvadeset minuta.

Poredak: C. zvezda 23-2, Partizan 22-4, Budućnost 18-7, Cedevita Olimpija 17.8, Igokea 15-10, FMP 14-11, Studentski centar 12-14, Cibona 11-15, Mornar 10-15, Mega 10-16, Borac 8-17, Zadar 8-18, Split 6-19, Krka 4-22.

25. travanj 2024 18:55