Ovoga puta to nije bilo tako, jer je do konca Split povezao niz od 15-2, pa stigao do pobjede od 92:88, koja je i šesta u sezoni, a to znači da je Split samo pobjedu udaljen od magične sedme pobjede koja bi trebala značiti siguran ostanak u prvoj ligi regije.
Igokea je odigrala sumnjivu završnicu, a Split je izdržao i lagani domaćinski poguranac i trajao je sve do kraja. Kad je Dominik Mavra na 43 sekunde do sirene ubacio tricu, svoj 24. poen za Splitovo vodstvo od 91:88, već se počela iscrtavati ozbiljna šansa. Dragan Milosavljević je promašio tricu iz kornera na suprotnoj strani, a Kosta Kondić je faulirao Shannona Shortera, koji je 20 sekundi do sirene pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 92:88. Milosavljević je izgubio loptu, ali revanširao mu se Mate Kalajžić, da bi Kondić i Nikola Tanasković još do sirene promašivale šuteve za tri poena i velika gostujuća pobjeda bila je spakirana.
Žuti, pak, ovu pobjedu nisu mogli bučno proslaviti, jer slijedio je put za Zagreb, gdje već od 18 sati u nedjelju imaju izazovan ogled s Dinamom u okviru HT Premijer lige.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....