ČETVRTFINALA EUROLIGE

Bayern srušio Barcelonu i nosi ‘break‘ u München, desetkovani Milano pobijedio Simonov Efes

Kruno Simon je u porazu odigrao osam minuta, ubacio je dva slobodna bacanja...
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 21. travanj 2022. 22:59

Veliku utakmicu odigrao je Bayern u Blaugrani, odnio je pobjedu nad najboljom momčadi sezone Barcelonom od 90:75 i nosi break u München, gdje će pokušati na svom parketu u srijedu i petak momčad Andree Trinchierija pokušati senzaciju iz pobjede u Barcelone pretvoriti u put na Final Four. U ovoj pobjedi Leon Radošević je odigrao četiri minute u kojima je promašio jednu loptu, jednu je osvojio, a jednu izgubio.

Milano je, pak, uspio s jednom pobjedom zaključiti dva domaća sraza protiv Efesa. Iako, mnogo toga Ettoreu Messini nije išlo na ruku. Osim što nema Mitogloua, Datomea, a od ove utakmice i Mellija, u posljednjoj četvrtini zbog ozljeda je ostao i bez pomoći Delaneya i Rodrigueza. Ali, ukazao se Shavon Shields koji je uzeo uzde utakmice u svoje ruke i donio Milanu nadu. Efes je, pak, odigrao lošije nego u utorak, čak se i ozlijedio u završnici Vaso Micić, ali ipak je dojam da bi Efes mogao u Istanbulu sljedeći tjedan zgotoviti posao.

Kruno Simon je u ovom porazu odigrao osam minuta, ubacio je dva slobodna bacanja, promašio jednu tricu, skupio skok, upisao asist i izgubio loptu.

Barcelona - Bayern 75:90 (1:1) (18:23, 17:25, 21:19, 19:23)

BARCELONA: Davies 8p, 4s, Exum 2p, 3s, Sanli 2p, 4s, Martinez 5s, Smits, Hayes-Davis 4, Laprovittola 16, Abrines 5, Kuric 9, Jokubaitis, Mirotić 16p, 6s, 4il, Calathes 13p, 3s, 8a.

BAYERN: Weiler-Babb 12p, 8s, 4a, Thomas 25p, 7s, Hunter 4, Jaramaz 11p, 3s, 5a, Lučić 5p, 4s, George, Obst 15, Đedović 6, Zipser, Rubit 10p, 8s, Šiško 2p, 3il, Radošević.

Milano - Efes 73:66 (1:1) (19:17, 14:16, 20:19, 20:14)

MILANO: Grant, Rodriguez 17p, 5s, 5a, Tarczewski 7p, 3s, Ricci 3p, 4s, Biligha, Hall 6p, 4s, 3a, Delaney 3, Daniels 6, Shields 21p, 8s, 3il, Alviti, Hines 5p, 5s, Bentil 5.

EFES: Larkin 19p, 3il, Beaubois 2, Singleton 3, Bryant 7, Moerman 4p, 6s, Tuncer, Pleiss 5, Micić 18p, 5s, 4a, 4il, Anderson 2p, 3s, Petrušev, Dunston 4p, 6s, 4bl, Simon 2.

Igra se u petak: Olympiacos - Monaco (18.00), Real Madrid - Maccabi (20.45).

25. travanj 2024 06:59