ELIF OZTURK OZGONCU Anadolu Agency Via Afp
EUROLIGA

Žižić zabio 23 poena, Efes slavio u Tel Avivu! Spahija i njegova Baskonia loše se proveli u Istanbulu

Vodeća Barcelona je upisala već 14 pobjedu i to slavljem kod Panathinaikosa 85-82
Piše: HinaObjavljeno: 16. prosinac 2021. 22:48

U 16. kolu Eurolige košarkaši Anadolu Efesa pobijedili su Maccabi u Tel Avivu 92-78 iako je za domaći sastav odlično igrao hrvatski centar Ante Žižić.

Naime, za 31 minutu na parketu Žižić je predvodio izraelski sastav s 23 poena uz šest skokova. Iz igre je Žižić gađao odličnih 9-11 uz 5-6 s linije slobodnih bacanja, ali bilo je to premalo za goste koji su u drugoj četvrtini poveli i potom kontrolirali utakmicu do kraja.

Shane Larkin je bio prvo ime u gostujućoj momčadi. Postigao je 26 poena uz šest skokova i asistencija, a vrlo dobro je za Anadolu Efes odigrao i hrvatski košarkaš Krunoslav Simon. On je za 24 minute ubacio 10 poena, ali je imao i sedam asistencija te dva skoka. Za dva poena je gađao 2-4, a za tri 2-3.

Hrvatski trener Neven Spahija i njegova Baskonia loše su se proveli u Istanbulu. Fenerbahče je slavio 75-53, a nerješiva zagonetka za goste bio je Francuz Nando De Colo koji je ubacio 17 poena, a imao je uz to sedam asistencija i šest ukradenih lopti. Jan Vesely je dodao 13 uz pet skokova. Jedini dvoznamenkasti po poenima kod Baskonije bio je Steven Enoch (14) uz osam skokova.

Vodeća Barcelona je upisala već 14 pobjedu i to slavljem kod Panathinaikosa 85-82. Katalonce je do novog slavlja vodio Nikola Mirotić s 20 poena, sedam skokova i četiri dodavanja.

Uspješan je gost bio i madridski Real koji je u Milanu svladao Armani 75-73. Sa 17 poena i uz 4-6 za tricu najbolji je strijelac kod Madriđana bio Fabien Causeur.