Karlo Uljarević u dresu Gorice

CROPIX
HT PREMIJER LIGA

Karlo Uljarević ključnom tricom slomio Zabok u Velikoj Gorici, domaćin stigao do 9. pobjede u sezoni

Utakmica je bila vrlo neizvjesna, a goste je predvodio Garrett s 20 poena.
Piše: HINAObjavljeno: 16. siječanj 2022. 19:21

GORICA - ZABOK 79:77 (28:23, 14:18, 20:19, 17:17)

VELIKA GORICA - Gradska dvorana. Gledatelja 50. Suci: Jovović, Gracin i Stanković.

GORICA: Uljarević 11p, 6a, Kalajžić 15, Batur 6, Mašić 9p, 5s, Cinac 12p, 7s, Majić 2, Miloloža, Sokol, Baković 7p, 6s, Kapusta 17p, 5s, 6a, 3il.

ZABOK: Martinko, Vranješ, Levanić-Kutni 2p, 6s, Brocić, Vručinić 9, Črnjević 3p, 3il, Budimir 9p, 7a, Ćutuk 8p, 4il, Gunjina 14p, 7s, Garrett 20p, 3ul, Jacović 12p, 3s.

Košarkaši Gorice pobijedili su sa 79:77 Zabok na domaćem parketu, u utakmici 17. kola HT Premijer lige.

Utakmica je bila vrlo neizvjesna, a posljednju četvrtinu je Gorica otvorila serijom 8-0 čime je pobjegla na deset poena razlike. Unatoč tome Zabok se uspio oporaviti i minutu prije kraja je došao na minimalni zaostatak (75:76).

No, tada je ključnu tricu pogodio Karlo Uljarević čime je Gorici osigurao pobjedu. Gorici je ovo bila deveta pobjeda u sezoni (uz to ima i sedam poraza), dok je Zabok trenutačno na omjeru 6-9.

Najbolji igrač u pobjedničkom sastavu bio je Borna Kapusta sa 17 poena, šest asistencija i pet skokova. Mate Kalajžić je dodao 15, a spomenuti Uljarević 11 uz šest asistencija.

U poraženom sastavu izdvojimo Jarvisa Garretta, koji je ubacio 20 koševa uz tri ukradene lopte.

POREDAK: Zadar 13-2, Cibona 11-5, Split 12-3, Cedevita 11-3, Gorica 9-7, Adria Oil Škrljevo 7-7, Zabok 6-9, Vrijednosnice Osijek, Šibenka, Sonik Puntamika 5-10, Furnir 4-12, Alkar 3-13.

20. travanj 2024 14:00