LUKA GERLANC/CROPIX Cropix
DOMAĆE PRVENSTVO

Osijek u sve težoj situaciji, prijeti mu ispadanje iz lige! Do kraja sezone ostalo je još jako malo

Danas su u Gradskom vrtu domaći poraženi od Škrljeva, vodeće momčadi Lige za ostanak.
Piše: Nino Benčina, Jerko BlajićObjavljeno: 09. travanj 2022. 22:03

VRIJEDNOSNICE OSIJEK - ADRIA OIL ŠKRLJEVO 71:85 (22:19, 17:13, 19:24, 13:29)

OSIJEK - Dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 100. Suci: Perlić, Katić, Pavičić

VRIJEDNOSICE OSIJEK: Makoi 4, Dugandžić 2, Grušanović, Tomljenović 4, Tokić, Porobić 6 (2-2), Kuany 21 (2-3), Bošnjak 4 (2-3) Perković 8 (2-4), Topolović 22 (8-10), Jurić, Czersky-Hafner. Trener: Marko Mandić

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Stojanović 7(1-2), Jelenković 20 ()1-1, Vucić, Kostić, Barnjak 21(5-6), Rajčić 13 (2-2), Krešević, Šajin 2, Zovko 7, Vrgoč 15. Trener: Damir Rajković

U Gradskom vrtu fenjeraš je doćekao vodeći sastav Lige za ostanak. Jasno da su gosti stigli rastetrećeni, dok su košarkaši s Drave igrali pod velikim pritiskom. On se osjetio već u uvodnom dijelu, kada je AO Škrljevo stiglo do sedam poena prednosti (10:17). U tom razdobolju zabili su pet trica, ali kada je ubrzo stao šut, razigrali su se i Brokeri, koji su do konca prve dionice napravili seriju 12:2.

U drugoj četvrtini, Osječani su podebljali svoju prednost, koja je u par navrata iznosila i 12 razlike, a na odmoru je bilo +7 (39:32). No, pravi problemi tek su čekali domaćina. Uhvatilo je AO Škrljevo priključak u trećoj četvrtini, razigrali su se Barnjak i Jelenković, koji su sa suigračima u zadnjoj četvrtini potpuno preuzeli kontrolu na parketu. Osječanima se skratila ruka, uvukla nesigurnost, a suparnik je otišao na dvoznamenkastu razliku (64:74) na četiri minute prije kraja. Previše i nedostižno za VROS, koji tako ostaje na začelju poretka, s dodatno otežanom perspektivom u preostalih pet dvoboja.

ALKAR - SONIK PUNTAMIKA 88:82 (30:16, 21:24, 19:18, 18:24)

ALKAR: B. Jurela, Louiserre 8p, 4s, Gizdavčić 2p, Putnik, Krstanović 9p, 8s, Lukačić 5p, Šarić 10p, 3s, Tomašević 4p, 3s, Vučić 11p, 6s, Jukić, McGlynn 35p, 8s,8a, Lisica 4.

SONIK PUNTAMIKA: Marić 22p, 6s,5a, Palčić 12p, 5s,7a, Banić 28p, 4s, Šarlija 8p, 8s, Zelanto, Ninčević, Pavin, Prskalo 10p, 5s, Bašić, 2.

Alkar je u svojim redovima imao izuzetno raspoloženog i preciznog Patricka Jamesa McGlynna i to je presudilo.

Alkar je sjajno odigrao prvu četvrtinu u kojoj je stekao dobar kapital za nastavak utakmice. Problemi u obrani i napadu pojavili su se u početnim minutama posljednje četvrtine, prednost Alkara počela se topiti pod naletima Banića i Marića. Gosti su napravili seriju 16:4, došli blizu izjednačenjena, ali nisu uspjeli napraviti preokret.

25. travanj 2024 08:53