BOZIDAR VUKICEVIC/CROPIX
POVRATAK ŽUTIH

Veliko slavlje na Gripama: Split u derbiju srušio Cibonu, nije pomogao ni odlični Roko Prkačin

Košarkaši Splita su na Gripama svladali Cibonu sa 96:85 u derbiju 11. kola HT Premijer lige.
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 19. studeni 2020. 22:35

SPLIT – CIBONA 96:85 (29:17, 26:21, 20:24, 21;23)
SPLIT – Dvorana KK Split. Bez gledatelja. Suci: Tomislav Vovk, Martin Vulić i Marko Stanković.

SPLIT: Perković 8p, 4s, 4a, 4il, Rebić, Perasović 13, Kedžo 2p, 4s, Đoković 16p, 3a, Marčinković 2p, 4s, 4a, Šarić, Bajo 8p, 5a, Čampara 9, Vranković 15p, 7s, Luković 10p, 3s, Mesiček 13. Trener: Ivica Skelin.

CIBONA: Bilinovac 4p, 3a, Radovčić 6p, 3a, Marić, Bundović 17p, 7s, 3il, Vucić 7, Novačić 8p, 3s, Prkačin 19p, 7s, 3ul, Gnjidić, Drežnjak 11p, 4a, Moore 8p, 3a, Nakić 5p, 3s. Trener: Ivan Velić.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nakon nešto više od tri minute na semaforu je bilo 2:9 i činilo se da bi Cibona kao i u nedavnom susretu u ABA ligi mogla stvoriti lijepu prednost.

Tada je bilo čak plus 19 sredinom druge četvrtine za Vukove, a Split je mirakulozno uspio nadoknaditi zaostatak. Od takvog scenarija ništa, Žuti su brzo bili na 9:9 i počeli stvarati razliku u svoju korist. Cibonina obrana kao da nije ni postojala u prvoj četvrtini, a da nije bilo Prkačina i Vucića, koji su ubacili 15 od 17 gostujućih poena, Split bi vodio uvjerljivije od 29:17.

U sjajnu napadačku raspoloženost domaćina sredinom druge četvrtine fenomenalno se uklopio Ivan Perasović, tri trice zaredom je pogodio za 44:25 u 15. minuti.

Šteta što je jednako brzo prikupio tri prekršaja, ali to je danak neiskustvu. Ništa strašno. Perasović je bio dio odlične klupe Žutih u prvom dijelu, čak 35 koševa stiglo je od igrača koje je Skelin dizao (Perasović 11, Đoković 10, Perković 8, Bajo 6, njihov šut 12-14, trice 6-6). Cibona se jednostavno nije mogla oduprijeti i 55:37 nakon 20 minuta za nju je izgledalo pristojno, zahvaljujući i dvije trice Moorea. Splitska trica je, pak, bila na 61 posto (8-13) u prvom dijelu.

U nastavku je nestalo lepršavosti u splitskoj izvedbi, a Cibona je bila sve opasnija. Očekivano, Drežnjak je u 24. minuti iz kontre zakucao za svoje prve poene iz igre i samo 57:47. Slutilo je na eventualnu paniku, ali onda se ukazao Vranković, tricom na isteku napada, pa asistencijom za zakucavanje Lukovića (62:47).

Prkačin je s deset koševa ostavio goste u igri za posljednjih deset minuta, no kad ga je Velić ostavio na klupi da predahne, razigrao se Bundović, tricu je pogodio i Novačić za 77:71. Ispod tih šest koševa minusa Cibona se nije uspjela spustiti, razlog je i u tehničkim pogreškama klupi Cibone, pa je Velić morao u svlačionicu, za njim i Radovčić zbog simuliranja.

Đoković je bio precizan s crte slobodnih bacanja, podigao na 81:71. Prkačin se vratio tek za posljednje dvije minute, Cibona više nije imala snage približiti se, drugi put je pala u Splitu u dva tjedna.

24. travanj 2024 05:28