Vitamini se ne šale, nakon Draženove dvorane, pale i Gripe: Cedevita Junior uvjerljivo svladala Split

Cedevita Junior je po drugi puta ove sezone bolja od Splita i pokazala svoju moć
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 23. siječanj 2023. 21:26

Split - Cedevita Junior 63:78 (25:22,10:25, 12:15, 16:16)

SPLIT Gripe. Gledatelja 800. Suci: Jovović, Roglić i Galić.

SPLIT: Sullivan 8p, 3s, Gizdavčić, Kalajžić, Tišma, Runjić 13p, 3s, Ukić, Shorter 12p, 12s, 3a, 4il, Jukić, Perkušić, Nelson 13p, 6s, Mavra 17p, 6s, 3ol, 6il, Šarić.

CEDEVITA JUNIOR: Mustapić 8, Kučić, Rašić, Marčinković 16p, 3ol, Ciani 7p, 5s, Serdarušić 5p, 8s, Vrgoč 2, Šabić 17p, 3s, Simon 9p, 8s, 5a, 3il, Zanki, Batinić 4p, 5a, Topolović 10p, 7s.

Nema više dvojbe, Cedevita Junior, napokon kompletna i pojačana na pola sezone, bit će ona koja će se i te kako pitati kad se budu dijelili domaći trofeji ove sezone. Nakon što momci Damira Mulaomerovića svladali Cibonu u Draženovoj dvorani, sada su još uvjerljivije, sa 78:63 projurili splitskim Gripama i nanijeli Žutima drugi poraz ove sezone u dva odigrana meča.

Cedevita Junior je imala više energije od svog protivnika, kojemu nije pomogao niti povratak na teren Roka Ukića koji je odigrao čak 21 minutu. OK, bilo je nešto romantike u tim minutama, jer su jedan na drugoga išli Kruno Simon i Roko Ukić, prvi će napuniti uskoro, potonji već ima 38 godina...

Cedevita Junior je skupljala u reketu, igrala vrlo usko ispod perimetra i natjerala tako Žute na čak 18 izgubljenih lopti. Iz tih je oduzetih lopti, ali i s kontrolom skoka dobro trčala prema naprijed, a kad je Emir Šabić pogodio četiri vezane trice u drugoj četvrtini, Cedevita Junor je otišla na preko deset poena viška, a Split do konca nije uspio niti zakomplicirati utakmicu.

Dodir rutine u redovima gosta bila se minute Krune Simona i Pavla Marčinkovića, a Split na sve to jednostavno nije imao rješenja. Žuti su kontra Cedevite Junior izgledali puno nemoćnije nego to izgledaju u sudarima s većinom protivnika u ABA ligi.

I nakon 16. kola stigli smo do situacije u kojoj čak pet vodećih momčadi ima po 12 upisanih pobjeda. OK, Cibona i Zadar imaju međusobnu utakmicu manje, pa zato i imaju samo po tri poraza, ali sve skupa miriše na ozbiljnu neizvjesnost i ludi nastavak sezone.

Poredak: Cibona 12-3, Zadar 12-3, Cedevita Junior 12-4, Split 12-4, Šibenka 12-4, Furnir 8-8, Dinamo 8-8, Zabok 5-11, Bosco 5-11, Alkar 4-12, Škrljevo 3-13, Gorica 2-14. (tp)

28. siječanj 2023 20:39