Navigation toggle

Zadar - Cibona: Dominic Gilbert

 LUKA GERLANC Cropix
POLUFINALE

Zadar svih pet puta ove sezone pobijedio Cibonu, Jusup ne zna hoće li imati najboljeg strijelca

Hoće li igrati, znat ću kada dobijem izvještaj medicinske službe. Trenirao je, vidjet ćemo
Piše: Dražen ŽuraObjavljeno: 23. svibanj 2025. 07:14

Zadar se kroz dvije uvjerljive pobjede protiv slabašnog Zaboka prošetao u polufinale FAVBET Premijer lige, a suparnik im je Cibona, momčad koja je morala igrati majstoricu s Kvarnerom. Samim time, Zadrani su uhvatili više vremena za odmor, jednako i mogućnost za treninge.

- Cibona je kvalitetna momčad, pogotovo kada igra u kompletnom sastavu. Kompletni su nastupili prošlu utakmicu protiv Kvarnera. Moramo biti koncentrirani od samog početka, očekuje nas velika borba. Podrška i energija koju nam daju navijači, važna je za nas, nadam se dobroj atmosferi - kazao je Dominic Gilbert, igrač Zadra.

U ovosezonskim ogledima spomenutih momčadi, Zadar je uvelike iznad Cibone, jer su svih pet odigranih utakmica riješili u svoju korist. Kako je dobro poznato s koliko se svakojakih problema i dalje suočavaju Vukovi, ulazak u polufinalnu seriju, može se nazvati njihovim uspjehom.

Istina, imao je i Zadar svojih "kočnica", što se nikako ne smije zanemariti. Ali, omjer 30-3 u prvenstvu dovoljno kazuje o zadarskoj nadmoći u košarci, u Hrvatskoj. O tomu tko je favorit, bespredmetno je raspravljati, ali sport poznaje i neočekivane rasplete. Međutim, teško je vjerovati kako Cibona može prije od Zadra do dvije pobjede koje znače put do borbe za naslov prvaka Hrvatske.

- Cibona ima izuzetno širok roster i kvalitetne igrače. Pripremili smo se najbolje što smo mogli, znamo da nas čeka teška utakmica te da je protivnik motiviran. Kao i na susretima do sada, dat ćemo sto posto svojih mogućnosti, pa ćemo vidjeti gdje ćemo stići. Pozvao bih navijače da nas podrže kako bi bili zajedno te da pokušamo napraviti dobar rezultat - kazao je Danijel Jusup, trener Zadra.

Za one koji manje prate košarkaška zbivanja, valja istaknuti kako uoči svake utakmice Cibonin stručni stožer razmišlja hoće li imati pet spremnih igrača. Jasno, to je njihova briga, međutim, veličati momčad koja je svih pet puta pokleknula ove sezone pred Zadrom, ipak je malo previše. Riječ je o svim natjecanjima, Kupu Krešimira Ćosića, ABA ligi i FAVBET Premijer ligi. Gledati Ciboninu snagu na temelju iznimnog trijumfa koji su ostvarili u trećoj utakmici četvrtfinala (99:63), samo je jedan mali segment njihove sezone. U ovom trenutku doista može zabrinjavati stručni stožer Zadrana pitanje hoće li nakon poduže stanke zaigrati Vladimir Mihailović.

- To ću znati kada dobijem izvještaj medicinske službe. Trenirao je, vidjet ćemo - kazao je Jusup, te je u startu odbacio razmišljanja mnogih kako predstoji veliko finale Zadra i Splita.

- Suzdržan sam jer Cibona je jako dobra momčad - zaključio je Jusup.

Utakmica se igra u petak, s početkom u 20.15 uz izravan prijenos u programu MAXSport 1 iz dvorane Krešimir Ćosić.

Standings provided by SofaScore LiveScore
21. prosinac 2025 17:53