StoryEditor
Jayson Tatum (Boston)
 MICHAEL REAVES
CELTICSI SLAVE

Branitelj naslova ispao u sedmoj utakmici, Powell propustio odvesti Toronto u finale Istoka

Polufinalni dvoboj Bostona i Toronta odlučen je u zadnjoj minuti sedme utakmice u seriji.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 12. rujan 2020. 08:11

Košarkaši Boston Celticsa ranojutarnjom su pobjedom u majstorici ušli u finale istočne konferencije. Slavljem protiv Toronto Raptorsa rezultatom 92:87 momčad iz Massachussetsa plasirala se u konferencijsku završnicu gdje će igrati protiv Miami Heata u seriji na četiri pobjede.

Čitava je serija bila vrlo napeta, pa je tako bilo i u posljednjoj utakmici. Sve je odlučeno u posljednjoj minuti u kojoj su se bolje snašli Celticsi. Tragičarom susreta može se nazvati Norman Powell koji je propustio obje prilike poravnati rezultat u samoj završnici. Prvo ga je blokirao Marcus Smart, a potom je u sljedećem napadu nakon promašenih slobodnih bacanja Williamsa napravio prekršaj u napadu.

No, čak i tada je Toronto imao priliku za poravnanje, s obzirom na to da je Tatum stavio samo jedno slobodno bacanje. Ipak, Fred VanVleet gađao je tricu za izjednačenje, promašio je i Celticsi su na kraju lagano priveli utakmicu kraju.

Kod Bostona je najefikasniji na terenu bio upravo Tatum s 29 poena i 12 skokova, dok je je VanVleet predvodio Toronto s 20 ubačaja i šest asistencija. Branitelj naslova ispao je u sedmoj utakmici polufinala Istoka, dok ćemo na zapadu možda već večeras dobiti prvog finalista. U 2 sata po hrvatskom vremenu LA Lakersi igraju protiv Houston Rocketsa, a imaju vodstvo od 3:1 u seriji.

12. rujan 2020 08:19