RONALD MARTINEZ Afp
NBA DOIGRAVANJE

Fantastični Kawhi ​Leonard predvodio Clipperse u rušenju Dallasa, Phoenix izjednačio protiv L.A Lakersa

Kod Lakersa jedino je raspoložen bio LeBron James sa 25 poena i 12 skokova
Piše: HinAObjavljeno: 31. svibanj 2021. 08:28

U prvom krugu doigravanja Istočne konferencije NBA lige Boston Celticsi su se kod kuće samo u prvoj četvrtini ravnopravno nosili sa Brooklyn Netsima. Gosti su do poluvremena skupili 13 koševa viška, a u trećoj četvrtini su totalno slomili svoje protivnike za pobjedu 141-126 i sada Brooklyn vodi 3-1 u pobjedama.

Velika trojka odradila je većinu posla, Kevin Durant ubacio je 42, Kyrie Irving 39 koševa, a James Harden je upisao 23 poena i 18 asistencija. Ekipu Bostona predvodio je Jayson Tatum sa 40 poena.

Atlanta Hawksi su do pobjede protiv New York Knicksa 113-96 stigli zahvaljujući odličnoj igri u trećoj dionici, nakon koje su imali 17 poena prednosti. Atlanta također vodi sa 3-1 u pobjedama, a ponovno je najbolji bio Trae Young sa 27 koševa. John Collins dodao je 22, a Danilo Gallinari 21 poen. Kod Knicksa prvi strijelac bio je Julius Randle sa 23 koša, dok je RJ Barrett ubacio 21, a Derrick Rose 18 poena.

LA Clippersi su u gostima dobili Dallas Maverickse sa 106-81, te su nakon dva domaća poraza u prvom krugu doigravanja Zapadne konferencije NBA lige poravnali rezultat u pobjedama na 2-2, a hrvatski centar u dresu Clippersa Ivica Zubac je za 17 i pol minuta upisao 5 koševa i 7 skokova. Pobjedničku ekipu predvodio je Kawhi Leonard sa 29 poena i 10 skokova, a Paul George je dodao 20 koševa. Clippersi su već u drugoj četvrtini odmakli na 18 koševa prednosti, a utakmicu su definitivno zaključili u sljedećoj dionici kada su jednom trenutku imali 28 poena viška.

Najbolji igrač Dallasa Slovenac Luka Dončić, čiji je nastup bio upitan zbog bolova u vratu, ubacio je 19 poena, ali uz loš šut (9-24), dok je Kristaps Porzingis dodao 18 koševa.

Dario Šarić nije igrao za Phoenix Sunse, koji su također uspjeli poravnati na 2-2 u pobjedama svladavši u gostima Los Angeles Lakerse sa 100-92, a istaknuli su se Chris Paul sa 18 koševa i 9 asistencija, te centar Deandre Ayton sa 14 poena i 17 skokova. Kod Lakersa jedino je raspoložen bio LeBron James sa 25 poena i 12 skokova.

23. travanj 2024 22:52