KEVORK DJANSEZIAN Afp
NBA LIGA

Loše partije Hrvata, porazi Sunsa i Clippersa: Davis briljirao u pobjedi prvaka, Luka Dončić isključen!

Šarić je zadnji puta imao dvoznamenkasti učinak u koševima 14. travnja, protiv Miamija
Piše: HinaObjavljeno: 10. svibanj 2021. 08:20

Hrvatski košarkaš u redovima Phoenixa Dario Šarić pružio je još jednu lošu partiju, za 13 minuta upisao je 4 koša (šut 1-3) i 2 skoka, a njegovi Sunsi, koji su druga momčad na Zapadu NBA lige, izgubili su u gostima od branitelja naslova Los Angeles Lakersa sa 110:123.

Šarić je zadnji puta imao dvoznamenkasti učinak u koševima 14. travnja protiv Miamija, kada je ubacio 13 poena.

U redovima pobjedničke ekipe, koja je još uvijek bez ozlijeđenog LeBrona Jamesa, najbolji je bio centar Anthony Davis sa 42 koša i 12 skokova, dok su se kod Phoenixa istaknuli Cameron Payne sa 24 i Devin Booker sa 21 poenom.

Ni Ivica Zubac nije bio na razini igara koje pruža posljednjih nešto više od mjesec dana, te je za skoro 21 minutu ostvario 6 koševa (šut 3-4), 8 skokova i 1 asistenciju, a njegovi LA Clippersi su kod kuće izgubili od New York Knicksa sa 100-106. Goste je predvodio Derrick Rose sa 25 poena i 8 dodavanja, a kod Clippersa najbolji je bio Kawhi Leonard sa 29 koševa.

Dallas je u gostima svladao Cleveland 124-97 i drži peto mjesto na Zapadu koje vodi izravno u doigravanje, iako je najbolji igrač Mavericksa Slovenac Luka Dončić isključen početkom treće četvrtine jer je nehotice udario u prepone Collina Sextona.

Dončić je igru napustio sa 15 poena i po pet skokova i asistencija. Najučinkovitiji kod Dallasa bili su Tim Hardaway Jr. sa 25 i Josh Richardson sa 20 koševa, a Collin Sexton je predvodio domaćine sa 24 poena.

Iako je Miami imao 21 koš prednosti uoči zadnje četvrtine, Boston se u posljednjih 12 minuta opasno približio, ali nije uspio napraviti preokret i na kraju je izgubio sa 124-130. Istaknuo se Jimmy Butler koji je od svojih 26 poena, 22 zabio u drugom poluvremenu. Duncan Robinson ubacio je 22, Bam Adebayo 20, a Trevor Ariza 19 koševa. Kod Celticsa, koji su pali u tzv. "play-in" zonu borbe za ulazak u doigravanje, najbolji su bili Evan Fournier sa 30 i Jayson Tatum sa 29 poena.

Boston Celtics - Miami Heat 124:130

LA Clippers - New York Knicks 100:106

Charlotte Hornets - New Orleans Pelicans 110:112

Cleveland Cavaliers - Dallas Mavericks 97:124

Orlando Magic - Minnesota Timberwolves 96:128

Detroit Pistons - Chicago Bulls 96:108

Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 123:110

Sacramento Kings - Oklahoma City Thunder 126:98