ALEX GOODLETT Afp
NBA DOIGRAVANJE

Mavsi i bez Luke Dončića slavili u Salt Lake Cityju, odlična partija Bogdanovića, Mitchell briljirao za Utah

Golden State Warriorsi poveli su s nedostižnih 3-0 protiv Denver Nuggetsa svladavši ih u trećoj utakmici
Piše: HinaObjavljeno: 22. travanj 2022. 07:05

Iako su i u trećoj utakmici ovogodišnjeg doigravanja igrali bez svog najboljeg igrača Luke Dončića košarkaši Dallas Mavericksa poveli su sa 2-1 u pobjedama protiv Utah Jazza svladavši ih u Salt Lake Cityju sa 126-118, a domaćem sastavu nije pomogla još jedna odlična partija Bojana Bogdanovića koji je postigao 24 koša.

Bogdanović je na terenu proveo 31:49 minuta uz šut za dva 4-5, za tri 4-7, dok je pogodio sva četiri slobodna bacanja, a imao je i šest skokova te dvije asistencije. Razlog što nije bio i duže na terenu bio je što je vrlo brzo u drugoj četvrtini dobio treću osobnu pogrešku.

Dallas je veliku prednost ostvario u prvom poluvremenu, na odmoru je bilo 68-51 za goste, a ponajprije zbog sjajnog šuta za tricu. Teksašani su pogodili čak 13 trica do odmora, prednjačili su igrači s klupe Maxi Kleber i Davis Bertans.

U drugom poluvremenu Mavse je stao šut, trener Utaha Quinn Snyder snizio je petorku pa su domaći na krilima dvije Bogdanovićeve trice i s nekoliko eksplozivnih prodora i polaganja Donovana Mitchella smanjili zaostatak na 91-97 uoči posljednjih 12 minuta. Sredinom četvrte četvrtine Utah se primaknuo na 102-103, a kod rezultata 102-105 Bogdanović je imao otvorenu tricu za poravnanje, do tog je trenutka šutirao iz igre 6-7, ali tada je promašio.

Utakmicu je u završnici u svoje ruke preuzeo Jalen Brunson koji je prodorima napadao Rudyja Goberta koji se vratio u igru i bez problema punio koš domaćih koji su pokušavali uzvratiti tricama, ali su redom bivali neprecizni pa je se razlika ubrzo popela na nedostižnih 10 razlike za prvu pobjedu Dallasa u Salt Lake Cityju nakon šest godina.

U izostanku Dončića, koji se još nije oporavio od ozljede lista, Mavse je opet predvodio Brunson sa 31 košem, Spencer Dindiddie je dodao 20, a Kleber i Bertans su ušavši s klupe ubacili 17, odnosno 15 poena, a svaki je pogodio po četiri trice.

Kod Jazza je najefikasniji bio Mitchell sa 32 ubačaja.

Golden State Warriorsi poveli su s nedostižnih 3-0 protiv Denver Nuggetsa svladavši ih u trećoj utakmici u Denveru sa 118-113. Denver je košem Nikole Jokića poveo sa 111-109 3:20 minuta prije kraja, ali tada su zaredali s promašajima, dok je Andrew Wiggins tricom doveo goste u vodstvo, zatim je Jordan Poole nakon skoka u napadu povisio sa 114-111, a Stephen Cuury prodorom i polaganjem na 116-111 40 sekundi prije kraja dvoboja.

Poole i Curry ubacili su po 27 poena, a Klay Thompson je dodao 26 za Warriorse, dok je Nikola Jokić ubacio 37 uz 18 skokova za Nuggetse.

Dosada su u povijesti NBA doigravanja 143 momčadi stigle do prednosti od 3-0 u pobjedama i niti jedna još nije ispustila to vodstvo.

Nesvakidašnju utakmicu odigali su Minnesota Timberwolvesi i Memphis Grizzliesi, a na kraju su sa 104-95 slavili gosti iz Memphisa koji su tako poveli sa 2-1 u pobjedama. Wolvesi su sjano otvorili utakmicu, sredinom druge četvrtine imali su 26 koševa prednosti (47-21), ali su dopustili gostima da se serijom 15-0 do odmora približe na 51-44. Trećom četvrtinom ponovno su dominirali domaći koji su još jednom ostvarili prednost veću od 20 razlike, vodili su 79-54 tri minte prije kraja tog dijela igre. No, uslijedio je još jedan njihov kolaps, Grizzliesi su serijom 34-6 preokrenuli rezultat, šest minuta prije kraja poveli sa 88-85. Wolvesi su u završnici u potpunosti izgubili samopouzdanje, više nitko nije mogao pogoditi suparnički koš, pa su gosti na zulasku u posljednju minutu imali velikih 104-92.

Desmond Bane je sa 26 ubačaja predvodio strijelce Grizzliesa, Brandon Clarke je s klupe dodao 20 poena, dok je Ja Morant ostvario "triple-double" sa 16 koševa te po 10 skokova i asistencija.

Plasman u drugi krug osigurat će sastavi koji prvi ostvare četiri pobjede.

ZAPADNA KONFERENCIJA:

Utah - Dallas 118-126

Bojan Bogdanović igrao je za Utah 31:49 minuta i postigao 24 koša (šut za dva 4-5, trica 4-7, slobodna bacanja 4-4) uz 6 skokova i 2 asistencije

(Dallas vodi sa 2-1)

Minnesota - Memphis 95-104

(Memphis vodi sa 2-1)

Denver - Golden State 113-118

(Golden State vodi sa 3-0)

19. travanj 2024 18:33