Dario Šarić i Nikola Jokić

JUSTIN TAFOYA/GETTY IMAGES/PROFIMEDIA Justin Tafoya/getty Images/profimedia
NBA LIGA

Sjajni Bogdanović odvukao Detroit s dna, Jokić protiv Šarićevih Sunsa odigrao fantastičnu partiju

Šarić i društvo nisu mogli izbjeći velik poraz, Detroit više nije zadnji na Istoku.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 12. siječanj 2023. 06:50

Košarkaši Detroit Pistonsa prekinuli su nezgodnu seriju od tri poraza i slavljem od 135:118 na svom parketu protiv Minnesote ostvarili 12. pobjedu sezone. Time su se popeli mjesto iznad posljednjeplasirane momčadi Istočne konferencije, Charlotte Hornetsa. U sinoćnjoj partiji sjajan je bio najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović. On je za 32 minute na parketu ubacio 27 poena i tome dodao šest skokova, odnosno četiri asistencije. Njegov je šut iz igre iznosio 9/15, a pogodio je čak pet od osam ispaljenih trica. Još je bolji napadački učinak od 31 poena imao njegov suigrač Saddiq Bey pa su na krilima njih dvojice Pistonsi pobjegli s dna konferencijske ljestvice.

Na parketu je sinoć bio i Dario Šarić, no njegovi Phoenix Sunsi nisu mogli na gostovanju pružiti dobar otpor Nikoli Jokiću i njegovim Denver Nuggetsima, završilo je 126:97 za domaćine. Jokić je na parketu proveo 28 minuta, a za to je vrijeme uspio doći na korak do triple-double učinka. Zabio je 21 poen, uzeo čak 18 skokova i imao devet dodavanja. Isti je broj poena imao i suigrač mu Nah‘Shon Hyland, a značajniju minutažu na suprotnoj strani ponovno je imao naš Šarić.

Za 26 minuta ubacio je 11 poena uz tri skoka i dvije asistencije.