Navigation toggle
 (AP Photo/Geert Vanden Wijngaert)
SNEIJDER

Krtica je otkrivala taktiku

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 21. lipanj 2012. 12:21

Nogometaši Nizozemske već su neko vrijeme daleko od poprišta Europskog prvenstva. Iako su bili jedni od favorita za europsku krunu, završili su natjecanje s velikom nulom.

U skupini B je Nizozemska izgubila sve tri utakmice (Njemačka, Danska i Portugal) i tako ostala daleko od četvrtfinala. Nakon svega je progovorio Wesley Sneijder, jedan od najboljih igrača reprezentacije, ali i čovjek koji je upao u kompletno sivilo Van Marwijkove momčadi.

- Mislim da je ovo bila zadnja šansa ove generacije. Nevjerojatno je da se ovo dogodilo. Na prošlom Svjetskom prvenstvu smo se borili za titulu, igrali finale, a dvije godine kasnije niti skupinu nismo prošlo - rekao je Sneijder i dodao:

- Ne znam, promjene su sasvim normalne nakon ovakvog natjecanja. Nešto se mora napraviti, ali iskreno ne znam što bi trebao biti pravi zahvat. Razočarani smo svi i u teškom trenutku.

Wesley Sneijder smatra da prst krivnje ne treba uperiti prema izborniku Bertu van Marwijku.

- Ne možemo okriviti izbornika za naš neuspjeh, on je s momčadi radio odličan posao zadnje četiri godine. Najprije treba riješiti neke probleme u našoj svlačionici, poput jednog igrača koji je novinarima uoči utakmica otkrivao naše taktičke planove – rekao je Sneijder.

14. prosinac 2025 19:19