Navigation toggle
 gnk dinamo facebook
NESRETNI ČILEANAC

Mamić: 'Fernandes ostaje! Otkupit ćemo ga od Bayera bez obzira na lom noge'

Modri su ga odlučili otkupiti od Leverkusena za oko 2,5 milijuna eura, a visoka je i njegova godišnja gaža
Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 17. travanj 2014. 23:15

Šok nije nestao s lica Dinamovih nogometaša ni dan kasnije, u Maksimiru su i dalje svi pod dojmom teške ozljede Juniora Fernandesa . Nekad bi pobjeda poput ove u Parku mladeži donijela radost, osmijehe i pošalice, danas je to izostalo. Pola sata razgibavanja u maksimirskoj šumi, kape nekima i do pola lica i glavna tema - Fernandes. Najvažnija je vijest da je Čileanac operiran u četvrtak rano ujutro, da je operacija prošla izvrsno te da, jasno, Fernandes neće vidjeti Svjetsko prvenstvo. Ono za što je živio, za što se borio zadnjih mjeseci, palo je u vodu u nekoliko sekundi. To je onaj loši "crni" dio priče, a pozitivnija je strana te hrđave medalje da pauza ipak ne bi trebala biti tako duga, kako se obično prvo pomisli kad je u pitanju lom noge.

Naime, riječ je o unutarnjem prijelomu i prema prvim prognozama Fernandes bi se mogao treninzima vratiti za tri i pol do četiri mjeseca. U idealnim uvjetima, dakle, Fernandes bi bio spreman za zadnje pretkolo Lige prvaka, međutim, takvo što, zapravo, nitko ne očekuje. Jer, kod ovakvih je ozljeda ponekad teži psihički oporavak, normalan je strah od duela, a moguće su i nove, sitnije ozljede, a i pitanje povratka u pravu formu. Fernandesa krasi brzina, može li i ona nestati uz ovakvu ozljedu?

Sve te dvojbe dovele su i do pitanja što će biti s Fernandesovim nastavkom karijere u Dinamu? Modri su ga odlučili otkupiti od Leverkusena za oko 2,5 milijuna eura, visoka je i njegova godišnja gaža, logično je pitati: "Isplati li se kupiti Čileanca za takav novac, a u krucijalnom dijelu sezone neće biti na raspolaganju? A kad se i vrati tko zna kakav će biti i u fizičkom i u voljnom smislu, budući da je izgubio motiv zvan Svjetsko prvenstvo?" Novi je to problem za Dinamo, nova prepreka u pohodu na Ligu prvaka. Premda, Zoran Mamić, trener i sportski direktor, rekao nam je da se stav Dinama neće promijeniti.

- Bez obzira na ovu tešku ozljedu, sve ostaje isto. Mi ćemo otkupiti Juniora Fernandesa!

Jasno i glasno, iako, što god Dinamo napravio naići će na kritiku. Otkupe li Modri Čileanca, neki će reći da suludo bacaju novac, ne otkupe li ga, bit će onih koji će uprijeti prstom prema Maksimiru i prozvati Modre za nedostatak humanosti. Kako god okreneš, nije dobro... Ipak, slušajući riječi Zorana Mamića, čini se da se Dinamo odlučio ne pogaziti dogovor koji je već postigao i s Fernandesom i s njegovim klubom.

- Imamo još vremena za odluku, ali s Leverkusenom smo se već dogovorili, nema promjena - govori Zoran Mamić.

12. prosinac 2025 20:25