KOMBINIRANI SASTAV

Özil i Benzema srušili Betis, Modrić ozlijeđen napustio teren, Fabregas spasio Barcu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 20. travanj 2013. 22:11

Hrvatski nogometaš Luka Modrić ozlijedio se u dvoboju 32. kola španjolskog prvenstva u kojem je njegov Real Madrid na Santiago Bernabeuu pobijedio Betis s 3-1.

Naš je veznjak igrao otpočetka, ali je morao napustiti teren u 62. minuti. Sudeći prema gestikulacijama, u pitanju je ozljeda bedrenog mišića desne noge, a zasad nije poznato koliko je teška i prijeti li mu izostanak iz prve utakmice polufinala Lige prvaka protiv Borussije Dortmund.

- Mislili smo da je kod Luke u pitanju zamor materijala, ali rekao nam je da je osjetio nešto i sada moramo vidjeti kako će se situacija razvijati. Čini se da ozljeda ima veze s mišićem. Kad smo ga pitali što je, rekao je da je osjetio nešto. To je najgora vijest s ove utakmice - poručio je Karanka na konferenciji za novinare.

Zbog ozljede bedrenog mišića, utakmicu 32. kola Primere nije završio ni Marcelo, a na određene se probleme s kukom žalio i vratar Diego Lopez. Prema Karankinim riječima, kod Marcela je vjerojatno u pitanju nešto teža ozljeda, dok s Lopezom ne bi trebalo biti većih problema.

Real je poveo u 45. minuti nakon lijepe kombinacije između Mesuta Özila i Karima Benzeme, a akciju je okončao Nijemac. U 57. minuti je Cristiano Ronaldo proigrao Benzemu na lijevoj strani kaznenog prostora, a Francuz je pogotkom u bliži golmanov kut povećao prednost domaćina.

No, Andalužani se nisu predavali i u 73. minuti su smanjili zaostatak pogotkom Jorgea Moline s bijele točke. Isti je igrač i izborio penal nakon što ga je u kaznanom prostoru pokosio Nacho Fernandez. Betis je nakon toga opasno prijetio, u 88. je minuti pogodio i gredu, ali na koncu je primio još jedan gol. Strijelac je još jednom bio Özil koji je smjestio loptu u mrežu poslije neuspješnog voleja Josea Marije Callejona.

Spomenimo još da se Realu, osim Modrića, ozlijedio i Brazilac Marcelo koji je napustio igru već u 14. minuti. Prema prvim informacijama, teže mu je stradao bedreni mišić lijeve noge i čeka ga nekoliko tjedana stanke. Također, dodajmo i da je za Real Madrid u ovoj utakmicu, u paru s Modrićem na poziciji defenzivnog veznjaka, debitirao 21-godišnji Brazilac Casemiro koji je zimus došao iz Sao Paula.

Real sada za vodećom Barcelonom zaostaje deset bodova, ali Katalonce tek očekuje utakmica 32. kola protiv Levantea.

Na velikim su mukama bili nogometaši Barcelone u 32. kolu Primere, ali na koncu su zahvaljujući Cescu Fabregasu uspjeli slomiti otpor Levantea (1-0) i vratiti se na 13 bodova prednosti u odnosu na Real Madrid.

Bez ozlijeđenog Lionela Messija Barcelona nije izgledala previše opasno protiv gostiju iz Valencije. Imala je, dakako, drastično veći posjed lopte (blizu 80 posto!) i veći broj udaraca prema vratima, ali nedostajala joj je završnica.

Sve do 83. minute kada se ukazao Fabregas i poslije lijepog dodavanja Alexisa Sancheza s otprilike 13, 14 metara smjestio loptu u donji desni kut vratara Keylora Navasa koji je dotad skinuo više udaraca domaćih.

Štoviše, u 17. je minuti obranio i jedanaesterac Davidu Villi i to nakon što je sudac vrlo strogo pokazao na bijelu točku poslije kontakta Simaa i Andresa Inieste.

Barcelona je, dodajmo, počela utakmicu u prilično izmiješanom sastavu, a tek u nastavku su ušli Xavi, Sanchez i Pedro. Od prve je, pak, minute, po prvi put nakon 14 mjeseci i transplantacije jetre zaigrao francuski branič Eric Abidal.

Podsjetimo, Katalonce u utorak očekuje gostovanje kod Bayerna u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka.

U uraganskih sedam minuta prvog poluvremena nogometaši Valencije su postigli četiri pogotka i na kraju slavili s 5-1 u derbiju 32. kola španjolskog prvenstva protiv Malage...

“Šišmiši” su na svojoj Mestalli tako došli do važna tri boda u borbi za Ligu prvaka. Za četvrtoplasiranim Real Sociedadom sada zaostaju samo jedan bod, ali imaju i odigranu utakmicu više.

Kola su za Andalužane krenula nizbrdo u 25. minuti kada se lopta na nesretan način odbila od Martina Demichelisa, a Daniel Parejo je iskoristio ponuđeno i donio domaćima prednost.

U 28. je minuti poslije ubacivanja Alyja Cissokha s lijeve strane za 2-0 zabio Roberto Soldado, a isti je igrač bio strijelac i dvije minute kasnije s bijele točke, nakon što je Demichelis u kaznenom prostoru srušio Evera Banegu. Soldado je ove sezone postigao 17 pogodaka u prvenstvu i trenutno je peti strijelac lige.

Nevjerojatnih je sedam minuta Valencije pogotkom za 4-0 zaključio Sergio Canales. U posljednjoj je minuti prvog dijela zaostatak Malage golom iz slobodnog udarca smanjio Julio Baptista, ali ako su gosti i pomislili da bi u nastavku mogli krenuti po preokret, nade im je brzo ugasio Banega pogotkom u 56. minuti.

Primera, 32. kolo:

Real Madrid - Betis 3-1 (Özil 45, 90, Benzema 57 / Molina 73 - 11m)

Granada - Valladolid 1-1 (El-Arabi 72 / Ebert 59)

Barcelona - Levante 1-0 (Fabregas 83)

Valencia - Malaga 5-1 (Parejo 25, Soldado 28, 30 - 11m, Canales 31, Banega 56 / Baptista 45)