Slavlje nogometaša Bayerna

CHRISTOF STACHE Afp
ČETIRI KOMADA

Bayern rutinski porazio Wolfsburg, nezaustavljivi Lewandowski još jednom srušio Gerda Müllera

Bavarci su na do odlaska na predah postigli samo jedan pogodak, no u nastavku su se razigrali.
Piše: HINAObjavljeno: 17. prosinac 2021. 22:58

Vodeća momčad njemačkog prvenstva minhenski Bayern je u petak na svom terenu u prvoj utakmici 17. kola s visokih 4-0 svladao Wolfsburg.

Za sigurnu pobjedu u zadnjem kolu jesenskog dijela prvenstva prvi gol za Bayern zabio je u sedmoj minuti susreta Thomas Muller kojem je to bila jubilarna 400. utakmica u Bundesligi.

Gosti su odlijevali do 57. minute kada je vodstvo Bayerna na 2-0 povećao Dayot Upamecano, da bi samo dvije minute kasnije na 3-0 povećao Leroy Sane. Pred sam kraj Robert Lewandowski zabija za 4-0 i tim je pogotkom postavio novi rekord- za jedan gol popravio je učinak od 42 gola u kalendarskoj godini legendarnog Gerda Müllera. On je taj rekord postavio 1972., a Lewandowski je 2021. godinu završio sa 43 gola.

Bayern je prvi sa 43 boda, a druga je Borussia s devet bodova manje. Wolfsburg je 12. sa 20 bodova.

16. svibanj 2022 06:50