INA FASSBENDER Afp
LIJEPI POGODAK HAALANDA

Bayern slavio u Dortmundu u najvećem njemačkom derbiju! Lewandowski s dva gola odlučio pobjednika

Nogometaši Bayerna pobijedili su Borussiju u Dortmundu 3:2 u derbiju 14. kola Bundeslige
Piše: HinaObjavljeno: 04. prosinac 2021. 20:25

Bayern je slavio dvama golovima Roberta Lewandowskog (9. i 77.-11m) i jednim Kingsleyja Comana (44.), dok su strijelci za Borussiju bili Julian Brandt (5.) i Erling Haaland (48.). U 78. minuti pocrvenio je Marco Rose kod Borussije, pa je domaćin kraj susreta završio s desetoricom.

Marin Pongračić je ostao na klupi Borussije, dok je Josip Stanišić izvan sastava Bayerna zbog ozljede.

Bayern je ovom pobjedom pobjegao pobjegao drugoplasiranoj Borussiji na četiri boda prednosti.

Nogometaši Hoffenheima slavili su s 3-2 doma protiv Eintrachta i probili se na četvrto mjesto.

Hoffenheim je loše započeo utakmicu i Borre je 15. minuti doveo goste u vodstvo, da bi domaćini do 59. minute zabili čak tri gola i osigurali pobjedu.

Andrej Kramarić je za domaće ušao u igru u 73. minuti, dok je Kristijan Jakić izašao iz igre u 68. minuti za goste.

Bayer je u Leverkusenu s čak 7-1 pobijedio "fenjeraša" Greuther Furtha, koji je nakon 14 kola na samo jednom bodu i trebat će mu čudo da se spasi.

Za "apotekare" je Čeh Patrick Schick zabio zadnja četiri gola na utakmici.

Mainz je kod kuće razbio Wolfsburg s 3-0, Bochum je slavio kod Ausgsburga s 3-2, dok su Arminia i Koeln igrali 1-1.

Vodi Bayern s 34 boda, Borussia (D) ima 30, Bayer 27, a Hoffenheim 23 boda.

18. travanj 2024 03:11