Veliko zanimanje vlada za Franju Ivanovića, prema najnovijoj informaciji među klubovima koji razmatraju njegov angažman je i – Bayern. USG ga najradije ne ne bi prodao, ali prava ponuda to može ekspresno promijeniti. Medijski napisi kako ga želi Eintracht su točni, no klub iz Frankfurta nije konkretan. Barem dosad nije bio.
Ivanović je rođen u Austriji, ali je od 12. godine rastao u pogonu Augsburga, njemački nogomet mu je u krvi i rado bi zaigrao u Bundesligi. Kad mu to već genijalci iz matičnog Augsburga nisu omogućili. Pustili ga sa 20 godina potpuno besplatno u Rijeku, koja je za godinu dana na njemu zaradila četiri milijuna eura, a nakon što je zabio 20 pogodaka za USG, ukupno 24 u protekloj klupskoj sezoni, cifra samo raste.
Eintracht prodaje Francuza Huga Ekitikea, tražio je 100 milijuna eura, govori se da bi posao mogao biti napravljen na 75 milijuna i treba napadača. Upravo je doveo Jonatana Burkardta iz Mainza za 21 milijun eura. On je prava devetka. U protekloj sezoni taj je 25-godišnjak postigao 18 pogodaka u 29 bundesligaških nastupa, međutim Eintracht planira igrati s dva napadača i traži još jednog. Ako Ekitike ode.
Za Ivanovića je dosad pokazao spremnost izdvojiti najviše 17-18 milijuna eura, a to njegovom aktualnom klubu Royale Union Saint Gilloise niti približno nije dovoljno. Belgijci nisu službeno kazali koliko traže, međutim tamošnji mediji spominju 30 milijuna eura. Možda bi pristali na 25, međutim teško da su voljni ići puno ispod toga. USG želi zadržati Ivanovića i imati ga u Ligi prvaka u koju kao najbolji u Belgiji uživaju izravan plasman te će ga pristati prodati jedino za ponudu koja će ih šokirati i zadiviti. Zato će se Eintracht morati potruditi, a ako se realizira transfer Ekitikea znat će se je li odlučio zadovoljiti apetite Belgijaca. Najave koje dolaze iz Njemačke govore da bi mogao na tih 17-18 milijuna dodati 5-6 milijuna bonusa, možda bi to bilo dovoljno. Što se Ivanovića tiče, njega Eintrachta zanima samo ukoliko će biti u prvoj jedanaestorici. I njegov je uvjet da Ekitike bude prodan, u protivnom se ne vidi u tom klubu. Sve će brzo znati ako Francuz ode u Premier ligi, odakle ima ponude. Najbliži je navodno Newcastleu. Po igračkom stilu u Eintrachtu Ivanovića vide kao nasljednika Omara Marmousha, kojeg su tijekom zime prodali u Manchester City.
Bayern? U Münchenu traže ofenzivce pa je do nas došla informacija da sportski direktor Austrijanac Christoph Freund razmišlja i o Ivanoviću. To još ne znači da će dati ponudu, ali čim je na radaru takvog kluba govori o tome da ga se cijeni. Jasno je da Bayern puca na svjetske zvijezde koje poput Kolumbijca Luisa Diaza koštaju poput suhog zlata. Liverpool je odbio već tri njihove ponude, posljednja je bila oko 65 milijuna eura. No, Jamal Musiala je ozlijeđen, neće ga biti nekoliko mjeseci, postoje rupe u Bayernovoj ofenzivi, a Ivanoviću upravo najviše odgovara pozicija druge špice.
Koliko je USG tvrd pregovarač vidjelo se kod prve službene ponude koja je za Ivanovića stigla. Como je stavio na stol 20 milijuna eura. Hladno su rekli - odbijamo! Ivanović bi u Serie A bio suigrač Martina Baturine, no od toga nije bilo ništa, a Talijani su se potom povukli. Como naveliko investira.
Konkretno zanimanje pokazala je Benfica. Predsjednik čuveni Rui Costa učinio je ozbiljan napor da Franju privoli u svoj klub, no također je nakanio platiti oko 20 milijuna eura. Udicu su bacili i Villarreal i Lille. Mnoga zanimljiva imena vrte se oko Franje Ivanovića pa ne treba isključiti opciju da do kraja prijelaznog roka ipak dođe do transfera, da netko plati koliko će USG zadovoljiti. Mediji su ranije spominjali Sporting i Bešiktaš, ali oni nisu bili ozbiljno u igri.
Najjače priče izgledale su Eintracht i Como. Sada je teško kazati kakav će se rasplet dogoditi, međutim Eintracht je i dalje aktualan. U međuvremenu hrvatski reprezentativac priprema se i igra za USG. Još prije godinu dana bio je u Rijeci, ne mora se nikakom žuriti, a opet, logično je da ugrabi priliku bude li se sve poklopilo, ako se zadovolje interesi i njegovi i kluba. Daleko je kraj prijelaznog roka.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....