SCREENSHOT
JOŠ KORAK DALJE

Kad pogledamo reakciju Jarsteina nakon udarca Schicka, sve je jasno. Ipak, bodovi su podijeljeni.
Autor: Sportske novostiObjavljeno: 27. svibanj 2020. 20:39

U prvom susretu Bundeslige, odnosno njenog 29. kola koji je bio zakazan za srijedu, Bayern je došao još korak bliže naslovu prvaka iako uopće nije igrao. Za to je zaslužna berlinska Hertha koja je rezultatom 2:2 u Leipzigu otela pretendentu na prvu titulu u povijesti kluba otela dva boda.

Povela je gostujuća momčad vrlo rano, a strijelac je u 9. minuti nakon kornera Plattenhardta bio srpski nogometaš Marko Grujić. Na izjednačenje se čekalo do 24. minute, a i taj je gol postignut nakon ubačaja iz kuta. Nkunku je ubacio, a Klostermann lijepo naciljao i pogodio za 1:1.

U drugom je poluvremenu domaćin ostao s igračem manje. Morao je iz igre u 63. minuti izaći Halstenberg zbog drugog žutog kartona, no Leipzig je nedugo zatim preokrenuo rezultat i poveo. Ovo, kao što ćete vidjeti ide na dušu vrataru Jarsteinu, udarac Patricka Schicka iz 68. minute trebao je obraniti vratar Herthe.

Iako nije zabio, ni asistirao, ključni igrač Herthe u današnjoj utakmici bio je mladi Cunha. Izludio je kroz nekoliko solo-prodora obranu Leipziga, a onda i iznudio kazneni udarac kojeg će u 82. minuti u konačnih 2:2 pretvoriti poljski napadač Krysztof Piatek. Leipzig je ostao na 3. mjestu ljestvice, ali s čak devet bodova manje od vodećeg Bayerna.

17. lipanj 2020 02:14