INA FASSBENDER/AFP
Napokon slast pobjede

Ime Schalkeovog junaka je Matthew Hoppe, a riječ je o 19-godišnjem američkom napadaču
Piše: HinaObjavljeno: 09. siječanj 2021. 18:02

Nogometaši Schalkea napokon su prekinuli negativan niz. U 15. kolu Bundeslige slavili su kod kuće s visokih 4:0 protiv Hoffenheima

Tako su prekinuli niz od 30 utakmica bez slavlja, niz koji je trajao punih 357 dana.

Ime Schalkeovog junaka je Matthew Hoppe. Ovaj 19-godišnjak upisao je hat-trick (42', 57', 63'), svoj prvi u karijeri. On je prvi Amerikanac koji je upisao hat-trick u Bundesligi.

Posljednju pobjedu u prvenstvu Schalke je ostvario u siječnju 2020. protiv Borussie Mönchengladbach (2-0), a potom je spojio 20 poraza i 10 neodlučenih susreta, te se je približio neslavnom rekordu Tasmanie 1900 Berlin, koja je ugašena 1973. godine. Oni su prema službenim podacima Bundeslige u svojoj jedinoj sezoni u elitnom razredu (1965/1966) nanizali 31 susret bez pobjede osvojivši svega 10 bodova.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić odigrao je cijeli susret za Hoffenheim, te je dva puta zaprijetio protivničkom golu. Njegov udarac u 16. minuti u gornji lijevi kut zaustavio je vratar domaćina. I u 30. minuti Kramarićev udarac obranio je vratar Ralf Fahrmann.

Iako je od 50. minute imao igrača manje jer je isključen Maximilian Arnold, Wolfsburg je u gostima odigrao 2-2 protiv Union Berlina. Za domaćine strijelci su bili Sheraldo Becker (29) i Robert Andrich (52), a za Wolfsburg su zabili Renato Steffen (10) i Wout Weghorst (66-pen).

Za Wolfsburg stoper Marin Pongračić odigrao je prvo poluvrijeme, a krilni napadač Josip Brekalo igrao je do 66. minute.

Bayer Leverkusen je kod kuće kiksao protiv Werdera, odigravši 1-1.

Dan ranije nogometaši Borussije Mönchengladbach pobijedili su na svom terenu prvaka Bayerna s 3-2, i to nakon velikog preokreta. Poraz Bavaraca činio se posve nemogućim nakon što je Bayern pogocima Roberta Lewandowskog (20-pen) i Leona Goretzke (26) vodio s 2-0. No, domaćini su napravili podvig. Prvo je Jonas Hoffman (36, 45) s dva pogotka izjednačio, da bi Florian Neuhaus u 47. minuti donio potpuni preokret.

U subotu se u derbiju kola sastaju Leipzig i Borussia Dortmund.