PREMIERSHIP

Chelsea prekinuo crni niz, Arsenal kiksao u Wiganu, nova sramota Liverpoola

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 30. prosinac 2010. 00:15

Nisu favoriti imali naročit dan u dvobojima 20. kola Premiershipa . Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Bolton 1-0, Arsenal kod Wigana izvukao samo bod (2-2), dok je Liverpool na Anfieldu poražen od Wolverhamptona 1-0.

Prvu je pobjedu momčadi Carla Ancelottija nakon šest dvoboja bez slavlja (a pritom uz tri poraza) donio Florent Malouda zabivši u 61. minuti na asistenciju Didiera Drogbe s desne strane. Najveći je dio posla ipak odradio Michael Essien, koji je doveo loptu u 16-erac prešavši dva igrača od sredine terena i pretrpjevši pritom dva teška duela.

Arsenal dva dana nakon velike pobjede u gradskom derbiju protiv Chelseaja nije uspio slaviti kod Wigan Athletica. Dvoboj je završio 2-2 nakon što je u skoku s jednim domaćim igračem loptu pod prisilom u svoju mrežu glavom ubacio francuski stoper Arsenala Sebastien Squillaci. Dogodilo se to u 81. minuti, kada je Arsenal na travnjaku imao igrača više.

Domaći su poveli u 18. minuti pogotkom Bena Watsona iz 11-erca. Iznudio ga je simuliranim prekršajem francuski napadač Wigana Charles N'Zogbia. Isti je igrač u 78. minuti zaradio crveni karton.

Velikim je dijelom utakmice Arsenal bio daleko bolja i dominantnija momčad na travnjaku, a rezultat je Wengerov sastav preokrenuo unutar samo pet minuta igre krajem prvog poluvremena. Najprije je Aršavin nakon udarca Bendtnera i obrane domaćeg vratara Al Habsija u 39. minuti krasnim poluškaricama izjednačio, da bi pet minuta kasnije asistirao Bendtneru za 2-1 vodstvo.

Rusu je to bio četvrti, a Dancu drugi premierligaški gol za Arsenal ove sezone.

U posljednjoj je utakmici kola Wolverhampton, posljednjeplasriana momčad na ljestvici do ovog kola, priredio najveće iznenađenje pobijedivši Liverpool na Anfieldu 1-0. Jedini je gol na utakmici zabio Stephen Ward u 56. minuti na asistenciju Sylvaina Ebanks-Blakea, koji ga je izbacio samog ispred Reine. Prethodno je pri izbijanju glavom loptu baš na nogu Ebanks-Blakea izbio Sotirios Kyrgiakos.

Ovo je Wolvesima bila prva ovosezonska pobjeda u gostima. U osam ranijih dvoboja ostvarili su učinak od jednog remija i sedam poraza.