Igrači Rome

ANDREAS SOLARO Afp
EUROPSKA LIGA

Livaković i Fener gubili pa uzeli bod Man. Unitedu, Kramarić poražen, Hrvat ostvario povijesnu pobjedu

Roma je slavila pogotkom Artema Dovbika iz kaznenog udarca
Piše: HINAObjavljeno: 24. listopad 2024. 23:34

Nogometaši Rome, koje vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić pobijedili su kijevski Dynamo sa 1-0 u susretu 3. kola Europske lige upisavši prvu pobjedu.

Pogodak odluke zabio je Ukrajinac Artem Dovbik iz jedanaesterca u 23. minuti utakmice nakon što je kazneni udarac skrivio Taras Mikhavko oborivši Tomasa Baldanzija.

Za Romu je ovo bila prva pobjeda nakon remija od Athletic Bilbaoa i poraza od Elfsborga, a Juriću povijesno prva europska pobjeda. S druge strane je kijevski sastav upisao i treći poraz.

Ajax je na gostovanju u Bakuu pobijedio Karabag sa 3-0 barem privremeno preuzevši vrh ljestvice.

Jedan od ključnih trenutaka utakmice dogodio se u 15. minuti kada je domaći veznjak Romao zaradio crveni karton. Ajax je s igračem više poveo u 36. minuti golom Kennetha Taylora na asistenciju Wouta Weghorsta. Korak bliže pobjedi "kopljanici" su stigli u 74. minuti kada je Weghorst realizirao kazneni udarac, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika su otklonjene tri minute kasnije kada je Chuba Akpom zabio za 3-0.

Ivan Jurić

Domaćin je u 80. minuti ostao i bez isključenog Elvina Cafarqulijeva koji je sakupio dva žuta kartona. Za gostujući sastav je cijeli susret odigrao Josip Šutalo, dok Fabijan Buntić nije nastupio na suprotnoj strani.

Gostujuća tri boda osvojio je i Real Sociedad porazivši u Beogradu Maccabi Tel Aviv sa 2-1. Jon Pacheco (19) i Sergio Gomez (64) su zabili za baskijski sastav, dok je poraz domaćina ublažio Dor Turgeman (82). Simon Sluga nije branio za izraelski sastav, dok je Luka Sučić otpao s liste kandidata nakon što je bio pozitivan na Covid.

Sociedad nakon tri kola ima četiri boda, a Karabag je još uvijek na "nuli".

Eintracht je tek u drugom poluvremenu slomio latvijski RFS slavivši sa 1-0, a gol odluke zabio je Hugo Larsson (79). Igor Matanović je za njemački sastav igrao do 74. minute

Njemački sastav ima sedam, a RFS tek jedan bod.

PAOK je u Solunu gubio od Viktorije Plzen sa 0-2, ali je uspio izboriti bod odigravši 2-2.

Hugo Larsson

KIRILL KUDRYAVTSEV Afp

Milan Havel je doveo goste u vodstvo u 31. minuti, a osam minuta kasnije je Matej Vydra zabio i drugi gol za češki sastav. Smanjio je Tarik Tissoudali u 84. minuti, a izjednačio je Abdul Rahman u trećoj minuti nadoknade.

Za PAOK, kojem je to prvi bod, je branio Dominik Kotarski. Viktorija je na tri boda.

Midtjylland je porazio Royale Union SG sa 1-0, a strijelac je bio Ousmanea Diao (18). Za goste je Franje Ivanović zaigrao od 64. minute.

Ferencvaros je na svom travnjaku iznenadio Nicu pobjedivši 1:0 autogolom Bombita u 15. minuti.

"Crveni vragovi" niti u trećem pokušaju nisu upisali pobjedu u Europskoj ligi. Nakon remija protiv Twentea i Porta, ManU je osvojio bod i protiv Fenerbahčea odigravši 1-1.

United je poveo u 15. minuti golom Christiana Eriksena, no turski sastav je izjednačio u 49. minuti golom Youssef En-Nesyrija. Domaćini su u 59. minuti tražili kazneni udarac nakon starta Ugartea nad Osayi-Samuelom, no francuski sudac Turpin nije pokazao na bijelu točku, već je isključio Jose Mourinha na klupi Fenera zbog prigovora. Za Fener, koji ima pet bodova, sigurno je branio Dominik Livaković.

Slavlje Fenerbahča

OZAN KOSE Afp

Porto je sa 2-0 pobijedio Hoffenheim. Tiago Djalo je u posljednjim trenucima prvog dijela doveo domaćine u prednost, a pobjedu Porta potvrdio je Samu u 75. minuti. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić igrao je cijeli susret za njemački sastav.

Lyon je kod kuće izgubio od Bešiktaša 0-1, a gol odluke zabio je Gedson Fernandes u 72. minuti. Duje Ćaleta-Car nije nastupio za Lyon.

Tottenham, Lazio i Anderlecht su ostvarili i treće pobjede, izdvojivši se na vrhu s maksimalnih devet bodova.

Tottenham je porazio AZ sa 1-0 golom Richarlisona iz jedanaestera u 53. minuti, Lazio je kao gost porazio Twente sa 2-0 (Rodriguez 35, Isaksen 87), dok je Anderlecht sa 2-0 bio bolji od Ludogoreca, a golove su zabili Samuel Edozie (67) i Anders Dreyer (90+4).

AZ je u Londonu posljednjih pet minuta igrao bez isključenog Davida Wolfea, Twente je protiv Lazija ostao s igračem manje već u 11. minuti nakon što je "pocrvenio" Lars Unnerstall, a igrača manje imao je Ludogorec kojem je u 30. minuti isključen Caio Vidal.

Rezultati trećeg kola EL

Roma - Dynamo Kijev 1-0 (Dovbik 23-11m)

Eintracht Frankfurt - RFS 1-0 (Larsson 79)

Midtjylland - Union SG 1-0 (Diao 18)

Ferencvaros - Nica 1-0 (Lumpungu 15)

Maccabi TA - Real Sociedad 1-2 (Turgeman 82/Pacheco 19, Gomez 64)

PAOK - Viktoria Plzen 2-2 (Tissoudali 84, Baba 90+3/Havel 31, Vidra 39)

Karabag - Ajax 0-3 (Taylor 36, Weghorts 74-11m, Akpom 77)

Athletic Bil. - Slavia Prag 1-0 (Williams 33)

Porto - Hoffenheim 2-0 (Djalo 45+2, Samu 75)

Twente - Lazio 0-2 (Rodriguez 35, Isaksen 87)

Fenerbahče - Manchester Un. 1-1 (En-Nesyri 49/Eriksen 15)

Malmo - Olympiakos 0-1 (El Kaabi 30)

Lyon - Bešiktaš 0-1 (Fernandes 72)

Rangers - FCSB 4-0 (Lawrence 10, Černy 31, 55, Igmane 72)

Anderlecht - Ludogorets 2-0 (Edozie 67, Dreyer 90+5)

Tottenham - AZ 1-0 (Richarlison 53-11m)

U srijedu: Galatasaray - IF Elfsborg 4-3 (Icardi 28, Pettersson 39-ag, Yilmaz 44, Akgun 83/Hult 52, Baidoo 65, Larsson 90+2) Braga - Bodo/Glimt 1-2 (Niakate 64/Evjen 53, Nilsen 90+4)