Dvoboj Šahtara i Wolfsburga u Kijevu
 Sergei SUPINSKY/AFP
POVRATAK EUROPSKE LIGE

Zagrepčani i društvo razbili omiljeni Erdoganov klub, Šahtar nesretan za još dvojicu Hrvata!

Nakon skoro 5 mjeseci nastavljena je Europska liga, već u prve dvije utakmice bilo je vrlo zanimljivo
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 05. kolovoz 2020. 21:00

Odigrane su prve dvije uzvratne utakmice osmine finala Europske lige, zbog pandemije koronavirusa otkazane još u ožujku. Plasman u četvrtfinale izborili su danski Kopenhagen i ukrajinski Šahtar.

Danci su u uzvratu pomalo neočekivano uvjerljivo dobili Istanbul Basaksehir, novog prvaka Turske i omiljeni klub moćnog lidera države Erdogana. Završilo je 3:0 za domaćine, koji su tako obilato nadoknadili 0:1 poraz iz prvog dvoboja. Strijelci za pobjedničku momčad bili su Jonas Wind (u 4. i 54. minuti iz penala) te Rasmus Falk u 62. minuti.

Doprinos slavlju danske momčadi dali su i dvojica rođenih Zagrepčana - bivši vezist Zagreba i Osijeka Robert Mudražija bio je u prvoj postavi i igrao do 54. minute, dok je Karlo Bartolec, desni bek koji ima nekoliko nastupa i za Vatrene, ušao u 84. minuti. Tri minute kasnije dobio je žuti...

Irfan Can Kahveci i Robert Mudražija
Mads Claus Rasmussen/Ritzau Scanpix/AFP

Potop Wolfsburga u završnici

Josip Brekalo i Marin Pongračić nisu uspjeli! Šahtar, koji se ispadanja iz Europe spasio još u onoj nikad prežaljenoj infarkt završnici na Maksimiru, pobijedio je Wolfsburg i u uzvratu. U Ukrajini je bilo 3:0 za momčad u kojoj je pomoćni trener Darijo Srna, u Njemačkoj u prvom dvoboju 2:1 za Šahtar.

Brekalo je igrao 75 minuta, Pongračić cijelu utakmicu. Ukrajincima je u 68. minuti isključen stoper Hočolava, samo dvije minute kasnije crveni je dobio i gostujući igrač Brooks, a onda je u samom finišu došlo do pravog potopa Nijemaca - u 89. Junior Moraes za 1:0, u 90. Manor Solomon zabija za 2:0, u nadokadi opet Junior Moraes za konačnih 3:0!

05. kolovoz 2020 21:01