StoryEditor
 EMILIO ANDREOLI
ZAVRŠNICA U NJEMAČKOJ

Ždrijeb Europske lige: Brozovića i društvo čekaju teški protivnici, evo na koga ide Manchester United!

Svi dvoboji četvrtfinala i polufinala bit će odigrani u Njemačkoj, na četiri stadiona...
Autor: HinaObjavljeno: 10. srpanj 2020. 13:42

Ždrijebom četvrtfinalnih parova za završni turnir Europske lige određeno je da će nogometaši Manchester Uniteda u slučaju plasmana među osam najboljih momčadi za mjesto u polufinalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Kopenhagena i istanbulskog Bašakšehira.

Pred Manchester Unitedom je formalnost u uzvratu osmine finala na Old Traffordu, gdje 'crveni vragovi' moraju obraniti prednost od 5-0 iz prvog dvoboj s austrijskim LASK-om. Kopenhagen će za plasman u četvrtfinale na svom stadionu morati nadoknaditi zaostatak 0-1 iz prvog dvoboja u Istanbulu.

Inter predvođen hrvatskim reprezentativcem Marcelom Brozovićem će u jednoj utakmici morati biti bolji od španjolskog Getafea, a u slučaju plasmana u četvrtfinale milansku momčad bi tamo najvjerojatnije čekao Bayer Leverkusen koji u uzvratu osmine finala na svom stadionu brani prednost 3-1 iz prvog dvoboja s Glasgow Rangersima. 

Svi dvoboji četvrtfinala i polufinala bit će odigrani u Njemačkoj, a utakmice će biti raspodijeljene na četiri stadiona: stadion Koelna u Koelnu, MSV Arena u Duisburgu, Duesseldorf Arena u Duesseldorfu te Arena AufSchalke u Gelsenkirchenu.

Sve utakmice će biti odigrane bez nazočnosti gledatelja, a započinjat će u 21 sat.

Raspored Europske lige

Osmina finala - uzvrati (5. i 6. kolovoza, termini utakmica 18.55 sati i 21 sat)

Harkiv: Šahtar - Wolfsburg (prvi dvoboj 2-1 za Šahtar)

Leverkusen: Bayer - Rangers   (prvi dvoboj 3-1 za Bayer)

Wolverhampton: Wolverhampton - Olympiacos  (prvi dvoboj 1-1)

Manchester: Manchester United - LASK  (prvi dvoboj 5-0 za Man. United)

Basel: Basel - Eintracht  (prvi dvoboj 3-0 za Basel)

Kopenhagen: Kopenhagen - Bašakšehir  (prvi dvoboj 1-0 za Bašakšehir)

Getafe - Inter  (jedna utakmica na neutralnom terenu u Njemačkoj)

Roma - Sevilla  (jedna utakmica na neutralnom terenu u Njemačkoj)

 

Četvrtfinale (10. i 11. kolovoza, 21 sat)

ČF 1: Šahtar / Wolfsburg - Basel / Eintracht

ČF 2: Manchester United / LASK - Kopenhagen / Bašakšehir

ČF 3: Getafe / Inter - Bayer / Rangers

ČF4: Wolverhampton / Olympiacos - Roma / Sevilla

 

Polufinale (16. i 17. kolovoza, 21 sat)

Pobjednik ČF 4 - Pobjednik ČF 2

Pobjednik ČF 3 - Pobjednik ČF 1

 

Finalni dvoboj za ovogodišnji naslov pobjednika Europske lige bit će odigran 21. kolovoza u Koelnu, s početkom u 21 sat.

Linker
10. srpanj 2020 13:43