Zagreb, 031010.Stadion u Maksimiru.1. HNL, 10. kolo.Dinamo - Istra 1961.Na fotografiji: Sammir i Fatos Beqiraj (L) slave gol.Foto: Ronald Gorsic / CROPIX
 Ronald Gorsic / CROPIX
RIJEKA - DINAMO 0-2

Beqiraj i Badelj vrhunski pogađali, a Kelava sjajno branio za pobjedu Modrih

Piše: Branko StipkovićObjavljeno: 27. studeni 2010. 13:19

Dinamo je trijumfom završio svoje posljednje gostovanje u HNL-u u 2010. godini. Stradala je Rijeka kojoj su “modri” vratili za jedini poraz u prvenstvu, onaj iz 2. kola na Maksimiru. Od samog početka Dinamo je preuzeo konce igre, dominirao u svakom segmentu igre i gol je visio u zraku.

Do njega su gosti iz Zagreba stigli u 24. minuti kada je oporavljeni Sammir s polovine igrališta uposlio Fatosa Beqiraja. Reprezentativac Crne Gore pobjegao je svome čuvaru, a potom topovskim udarcem smjestio loptu pod gredu vratara Lisjaka.

Pogodak kao da je dao krila “modrima” koji su nastavili s pritiskom s ciljem da što prije dođu do drugog gola kako bi otklonili pitanje pobjednika pod stijenama Kantride. I mogli su preko Ademija u finišu prvog djela, ali vratar Rijeke je ovoga puta bio na visini zadatka.

Rijeka? Poprilično bez ideje u kreaciji igre, samim time i bezopasna po obranu gostiju iz Maksimira. Iz prvoga djela bilježimo dalekometni projektil Kreilacha te pokušaj Štroka koji je stigao iz prekida, ali bio je to lak plijen za Kelavu.

Zanimljivo, bilo je to i prvo suđenje Brune Marića “modrima” nakon skandala u kojem je sudac iz Daruvara ponio glavnu rolu u sumnjama za namještanje rezultata finala Kupa. Unatoč evidentnom pritisku koji je počeo i prije nego je lopta krenula s centra Kantride, Bruno Marić svoj je posao odradio na vrhunskoj razini. Tako se nije libio niti trenutka pokazati na bijelu točku nakon što je Cufre prekršajem zaustavio Jugovića početkom drugoga djela i doveo rekord Ivana Kelava na veliku kušnju.

Loptu je na bijelu točku smjestio Radomir Đalović, ali vratar Dinama čita njegov udarac, pogađa stranu i loptu izbacuje u korner. Minutažu bez primljenog pogotka nakon ove utakmice povisio je Kelava na 994. Još kada bi rekord ostao netaknut nakon četvrtka i gostovanja Dinama kod Villareala...

Nakon što nisu pogodili iz kaznenog udarca, iz igre je to bilo puno teže za očekivati od domaćina. Iako je bilo evidentno kako su Riječani stisnuli gas u finišu utakmice takvim stilom nisu uspjeli profitirati. Za razliku od Dinama koji je u sudačkoj nadoknadi dostigao i “hendikep” pobjedu.

90. MINUTA - Milan Badelj završio je posao na Kantridi. Kapetan se u slalomu sjurio pred 16-terac Riječana te preciznim udarcem pogodio Lisjakov lijevi kut.

89. MINUTA - Ante Rukavina propustio je nokautirati Rijeku. Napadač Dinama sam je izašao ispred Lisjaka, no riječki vratar lako je zaustavio njegov udarac

83. MINUTA - Ante Rukavina je ušao umjesto strijelca Beqiraja

80. MINUTA - Ponajbolji igrač Rijeke, Hrvoje Štrok napustio je igru zbog ozljede

78. MINUTA - Halilhodiž je odlučio poštediti Sammira završnice na Kantridi. Ušao je Mesarić

62. minuta - Došlo je do prekida utakmice. Armada je bakljadom napravila dimnu zavjesu pred vratima Lisjaka i sada sudac Marić čeka da dim ode

50. minuta - Jedanaesterac za Rijeku. Sudac Marić je opravadano pokazao na bijelu točku najkon što je Cufre srušio Ljubovića. Pucao je Đalović, a Ivan Kelava manirom velikih vratara obranio udarac najboljem strijelca Riječana

Rijeka - Dinamo 0-1 (Beqiraj 24')

Poluvrijeme

42. minuta - Beqiraj se oslobodio dvojice igrača i dao loptu za Ademija čiji udarac Lisjak brani

29. minuta - Štrok je iz slobodnog udarca pucao izravno prema golu. Kelava je ulovio loptu

24. minuta - GOOOL! Beqiraj je sjajno pucao iskosa i pogodio suprotne rašlje nemoćnog Lisjaka

22. minuta - Badelj je snažno pucao s vrha 16-erca preko gola

19. minuta - Čulina je pucao iskosa pokraj gola

17. minuta - Đalović je iz voleja visoko prebacio gol Kelave

13. minuta - Sammir je iz slobodnog udarca pogodio živi zid. Minutu ranije iz slobodnog udarca je ubacio Štrok pred vrata Kelave. Nitko nije dirao lopti i vratar Modrih je ukrotio loptu

10. minuta - Kreilach je pucao iz daljine preko gola

7. minuta - Đalović je glavom dirao ubačaj sa strane i Čulina je došao iz pozadine malo zakasnio na loptu na petercu

1.minuta - Badelj je gurnuo loptu za Beqiraja, no Lisjak je istrčao i izbio loptu