BUNDESLIGA

Borussija Dortmund kod kuće srušila Wolfsburg, Bayern uvalio pet komada Mainzu

Josip Brekalo je kod Wolfsburga izašao u 71., a Marin Pongračić u 78. minuti
Piše: HinaObjavljeno: 03. siječanj 2021. 18:07

Bayern se nakon svoje prve utakmice u 2021. vratio tamo gdje je bio na kraju 2020. Bavarci su ponovno vodeća momčad njemačke Bundeslige nakon što su se jučer odlučili malo poigrati sa živcima svojih navijača.

Mainz, pretposljednja momčad lige, koju je Bayern svladao u prethodnih šest međusobnih ogleda, u Münchenu je na poluvremenu vodio s 2:0. Možda su se gosti i ponadali uspjehu, no nisu trebali, jer je trener Hansi Flick u pauzi svojim igračima očito dobro objasnio neke stvari. Bayern je očekivano proradio, zabio u nastavku pet pogodaka, od kojih su posljednja dva djelo Roberta Lewandowskog, najboljeg svjetskog nogometaša u 2020. godini.

Nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su na svom stadionu Wolfsburg s 2-0 u 14. kolu Bundeslige, a momčad iz Dortmunda se probila na četvrto mjesto sa šest bodova manje od lidera Leipziga.

Borussiji su trijumf donijeli golovi Švicarca Manuela Ankanjia (66) i Engleza Jadona Sancha (90), kome je to tek prvi gol sezone.

Za Wolfsburg su počela oba hrvatska reprezentativca - Josip Brekalo je izašao u 71., a Marin Pongračić u 78. minuti.

16. travanj 2024 09:13