Navigation toggle
Osijek je u sjajnoj formi
 IVAN PERIC/CROPIX Cropix
POGLED SA STRANE

Dinamo i Osijek nikad nisu bili tako izjednačeni? ‘Meni najviše miriše da će derbi završiti...‘

Samir Toplak, trener koji je ove sezone izgubio i od Dinama i od Osijeka prognozira subotnji derbi
Piše: Davorin OlivariObjavljeno: 09. veljača 2021. 22:44

Što o subotnjem maksimirskom derbiju Dinama i Osijeka misli Samir Toplak, trenutačno komentator HNTV-a. Ove sezone je kao trener Varaždina igrao i protiv Osijeka i Dinama.
- Derbi će biti posve neizvjestan, u igri su sva tri znaka. Osijek trenutačno djeluje natjecateljski zrelije. Igraju tvrdo, teško primaju pogotke i pobjeđuju, to je primjer prave natjecateljske momčadi koja je prepuna samopouzdanja - kaže nam u uvodu Toplak.

Ipak, napominje da se Dinamo ustabilio u posljednje dvije ligaške utakmice protiv Lokomotive i Istre 1961.
- Do tih utakmica, Mamićeva momčad je primala mnogo pogodaka, ali je isto tako stvarala mnogo prilika koje nije koristila. Držim da Dinamo ima tečniju igru, te malo kvalitetniju momčad od Osijeka.

Misli da će subotnji okršaj odlučiti - psiha!
- Tko bude psihološki stabilniji, taj će dobiti derbi. Psihologija će odlučivati. Zašto? Osječani će u Maksimiru željeti dobiti derbi svom silom kako bi pokazali da su oni najbolja momčad. Ali, ne treba smetnuti s uma da Dinamo ima u nogama dosta takvih važnih utakmica, ogleda koji su krucijalni, bitni, odlučni. Tu primarno mislim na utakmice koje su igrali u Europi, to europsko iskustvo može biti presudno. Također, pojedinačno gledano, Dinamo ima malo širi roster.

Nikome prednost

Kad smo ga pitali za prognozu, Toplak nam je kazao.
- Nikome ne dajem prednost u derbiju. Pobijedit će onaj koji neće izgorjeti u derbiju, tu se opet vraćam na psihološku stabilnost. Nema veze što se igra u Maksimiru, nema navijača, tako da nema atmosfere, pa taj segment neće utjecati. Ipak, bez obzira kako završilo, ta utakmica neće ništa bitno odlučiti kad se radi o osvajanju naslova prvaka. Ima još dosta kola do kraja prvenstva. Međutim, jednu stvar ipak ne smijemo smetnuti s uma. Onaj tko dobije u velikom derbiju, dobit će ogromnu psihološku prednost u trci za naslovom. To je definitivno. Pobjednik će tada imati veće šanse, dok će poraženi ipak biti u deficitu. No, kad već pitate za prognozu, meni najviše miriše na to da će derbi završiti neodlučeno, da će Dinamo i Osijek trku nastaviti s istim brojem bodova.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Komentari (0)

Komentiraj

Ovaj članak još nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
09. srpanj 2025 02:01