Navigation toggle

Fran Topić

 DAMIR KRAJAC Cropix
NEVJEROJATNA PRIČA

Došao doma u četiri ujutro pa zabio prvijenac za Modre: ‘Mi, igrači, međusobno smo riješili nešto što smo trebali‘

U drugom dijelu Fran Topić nije igrao na prirodnoj poziciji, ali kaže da mu to ne smeta
Piše: SNObjavljeno: 19. studeni 2025. 19:25

Nogometaši Dinama izborili su plasman u četvrtfinale hrvatskog Kupa nakon što su na karlovačkom stadionu Branko Čavlović-Čavlek pobijedili Karlovac 1919 sa 7:0.

Nakon dva uzastopna poraza, te tri u zadnja četiri susreta, Dinamo je našao "žrtvu". U susretu osmine finala Kupa "Modri" su projurili kroz Karlovac. Prvijenac u dresu Modrih zabio je 21-godišnji Fran Topić.

- Od početka smo se dogovorili da idemo hrabro naprijed i zabijamo golove, na kraju se i ispostavilo tako - uvodno je kazao Topić, koji je u utorak igrao za reprezentaciju Hrvatske U-21 u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2027., pa u Zagreb stigao u četiri sata ujutro.

- Sinoć smo igrali s Mađarima, a onda smo išli za Zagreb. Ranije sam zvao šefa i pitao hoću li biti u kadru, dogovorili smo se da dođem i eto... Na nesreću Mudražije upao sam u zadnji čas i, nadam se, iskoristio priliku.

Potvrđuje i da je svojim suigračima najavio da će zabiti.

- Istina. Vjerujem u svoju kvalitetu, zbog toga radim, treniram i čekam tvoju priliku. Pozicija desnog beka u drugom dijelu? Nije mi prirodna, ali napravit ću sve što treba samo da bih igrao, pa makar bio i golman. Što se Varaždina tiče, dolazi nam jak protivnik koji igra moderan nogomet. No, mi smo Dinamo i svaku utakmicu igramo na pobjedu, pogotovo na Maksimiru.

Za Novu TV je pričao i o sastanku igrača nakon poraza od Istre:

- Održali smo sastanak u svlačionici i dobro nam je došlo, riješili smo neke stvari koje smo trebali i sad nam puno znači ova pobjeda.

24. studeni 2025 18:10