Miha, za reprezentaciju i klub ste u ulozi veznog igrača zabijali 64 puta u karijeri, što se čeka za prvijenac u Dinamu? Bocnuli smo Slovenca na medijskoj konferenciji uoči bitke s Maccabijem zadnjeg dana rujna, a iako je sa smiješkom odgovorio "nadam se da ću to ispraviti već u idućoj utakmici", na premijerni pogodak čekao je do sredine prosinca. U prvih 16 nastupa za "modre" je pogađao okvire vrata, vratari su mu čitali udarce "jedan na jedan", pet puta je asistirao, a od Koprivnice mu gol više nije začaran.
Usprkos širokoj konkurenciji - s obzirom na nepregledan broj prinova - Miha Zajc istaknuo je hrabru kandidaturu za najveće Dinamovo pojačanje u povijesnoj rekonstrukciji. Osim što maksimirski klub u njemu ima pravu "osmicu", onu koja spaja posljednju i prednju liniju, koja će biti blizu lopte na oba kraja terena i koja će stvarati višak u napadačkim križaljkama, Dinamo je u Zajcu dobio i novog vođu. Odnosno, jednog od njih, a s obzirom na to da je promijenjena gotovo čitava svlačionica, takve su karike dragocjene. Lidere je, pritom, nemoguće imenovati. Lideri se sami stvaraju. Tu tezu potvrđuju svi oni koji su "unutra", a kapetanska traka na ruci Zajca, koju je nosio u drugom poluvremenu protiv Betisa, jasno ilustrira njegov status.
Mišljenje navijača o njemu, pak, dočaralo je i skandiranje u 73. minuti utakmice protiv Slaven Belupa, kada su ga dočekali povici - "Miha, Miha" - dok je selio na klupu. Dinamo nakon ljetne revolucije, nedvojbeno, traži nove junake i nove karike koje će zaslužiti ovakve privilegije. Led je probio Miha Zajc.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....