Navigation toggle

Anthony Šerić i Zvonimir Deranja

 PAUN PAUNOVIC Cropix
NEKA DRUGA VREMENA

Legenda Hajduka i ljubimac navijača: ‘Pritisak!? Mi smo šest mjeseci prije osvajanja naslova umalo dobili batina‘

‘Ako ćemo realno, to se nikako ne može uspoređivati sa sadašnjom situacijom jer trenutačni igrači Hajduka imaju podršku i igračima se ne zviždi‘
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 25. travanj 2025. 19:29

Oni malo stariji navijači Hajduka dobro pamte Zvonimira Deranju, napadača koji je s Bijelima osvojio naslov hrvatskog prvaka 2004. godine.

- A slušajte, meni je kao prvo apsolutno drago da se Hajduk bori za naslov prvaka. Ali opet, s druge strane, nije mi drago jer toliko mu se, ‘ajmo reći, pružala prilika da uzme to prvenstvo i nikako da napravi taj iskorak. Nikako da se odvoji od Rijeke i Dinama – rekao je 45-godišnji Zvonimir Deranja u razgovoru za Sportklub.

Hajdukova legenda smatra da Dinamo ove sezone nije u formi.

- Ne bih rekao da Dinamo ima lošiji igrački kadar nego sezonu prije, ali vidi se da nisu u formi. Ukratko, Hajduku se sve nudi i zaista ne bih želio da mu se sad dogodi da ne uzme tu toliko željenu titulu.

Pet kola prije kraja Rijeka i Hajduk imaju po 56 bodova, dok je Dinamo na 52 boda. Deranja je prokomentirao i pritisak s kojim se moraju nositi igrači Hajduka.

- Što da vam ja govorim o pritisku kad smo mi nekih šest mjeseci prije osvajanja prvenstva zamalo dobili batina na treningu i to od navijača koji su nas ganjali po terenu. Razlog? Naša jako loša utakmica protiv Šibenika i izgubljeni bodovi. Eto, to vam je istina o pritisku. Dakle, ako ćemo realno, to se nikako ne može uspoređivati sa sadašnjom situacijom jer trenutačni igrači Hajduka imaju podršku i igračima se ne zviždi. Dakle, imaju sve da nakon 20 godina doslovno uzmu tu titulu. Ali, ipak postoji taj ali...

Deranja je postigao 66 pogodaka u 181 nastupu, a posebno pamti šampionsku sezonu 2003./04.

- Naslov s Hajdukom osvojio sam 2004. godine i sjećam se da se titula čekala nekih šest godina. Kad smo osigurali titulu u Varaždinu, to je bila doslovno neka eksplozija emocija. Nikad neću zaboraviti taj naš put od Varaždina do Splita, a pogotovo neću zaboraviti doček u Splitu. Zaista vam ne mogu riječima opisati što smo proživljavali. Evo, sad kad vam to pričam, iskreno, cijeli sam se naježio. To kako cijeli Split i svi Dalmatinci žive za Hajduk i kakvu euforiju donosi titula je nešto neopisivo. Mislim da je ta euforija sad i veća jer nije mala stvar da klub ima 30.000 pretplatnika – zaključio je svoju priču Zvonimir Deranja.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Komentari (2)

Ovaj komentar minimizirao je moderator na stranici

Matematika 1. Nije 30000 nego 100000.

Ovaj komentar minimizirao je moderator na stranici

Kad te ono neki čudsn lik pravi ludim,kaže ne zvižde igračima,pa šta je ono na kraju utakmica salva zvžduka i postrojavanje igrača ispred sjevera

Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
25. travanj 2025 19:30