Četvrtoligaš Kurilovec iz jugoistočnog velikogoričkog kvarta po peti put u povijesti igra protiv prvoligaša u osmini finala Kupa. Dosad je bio eliminiran od Osijeka, Slavena Belupa, Gorice i baš današnjeg suparnika Istre 1961 (srijeda, 14 sati), koja je u jesen 2019. morala na SRC Udarnik igrati produžetke da bi prošla među osam najboljih.
Momčad trenera Senada Harambašića u pretkolu je svladala Zemunik s rekordnih 12:2 i željna je i Puljanima pružiti žestoki otpor.
- Naravno da je ovo posebna utakmica za sve nas, drugačije su i pripreme i cijela organizacija jer dolaze i televizijske kamere. Za goste pripremamo i ručak, a očekujemo i dolazak navijača iz Pule. Imat ćemo i mi svoje Red Boyse, jedine navijače koji se u poluvremenu krijepe grickalicama. Izuzetno se veselimo dvoboju s Istrom i dat ćemo sve od sebe da bismo se prezentirali na što bolji način. Ovo je utakmica u kojoj "ne mogu" ne postoji, idemo uživati u svemu što nas čeka i pokušati napraviti što bolji rezultat - kazao je trener Kurilovca Senad Harambašić.
Kurilovec jest četvrtoligaš, ali u ovom natjecanju, poglavito u uvjetima manjeg i težeg terena, uz veliku motivaciju domaćina, Istru 1961. očekuje težak posao.
- Ovakve utakmice su uvijek zahtjevne. Igramo vani, na teškom i malom terenu, zato će biti izazovno i pristupamo protivniku s puno poštovanja. Očekujem tešku utakmicu, prošlog tjedna sve kup utakmice bile su zahtjevne. Trebamo biti fokusirani i koncentrirani na ono što želimo postići - kaže trener Oriol Riera.
Nakon Vukovara, bilo je malo vremena za trening i daljnji oporavak igrača. Izvan kadra su Kadušić, Heister, Đurić, a načeti su standardno Marešić te Koski. Vjerojatno će biti i pošteđeni napora, iako su krenuli na put. Neće biti Stjepana Lončara koji je u ponedjeljak dobio sina...
Filip Taraba sigurno će dobiti priliku na desnom boku. Mladi igrač iz Širokog Brijega dosad je pokazivao solidnost kad god je dobio prostora za igru.
- Kup je uvijek specifično natjecanje. Igra se na jednu utakmicu i nema lakih protivnika. Analizirali smo suparnika i spoznali da nas čeka zahtjevna utakmica. Kod nas u svlačionici vlada pozitivna atmosfera. Spremni smo i željno očekujemo početak utakmice. Želimo nametnuti svoj ritam i svoju igru od prve minute i, ono što je najvažnije, proći dalje. Kao što je trener rekao, mentalna snaga je bitna. Bit će pun stadion, jer ne igraju svaki dan protiv prvoligaša i svjesni smo da će biti komplicirana utakmica. Idemo protiv Kurilovca s velikim respektom suparniku i maksimalnim pristupom - kazao je Taraba.
Moguće je da će Zeleno-žuti imati kompletnu novu obranu jer Riera mora voditi računa i o nedjeljnoj utakmici na Drosini kada stiže Dinamo. Uz to, igrači koji su dosad manje igrali s pravom očekuju šansu da pokažu kako mogu biti korisni u nastavku prvenstva.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....